válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonská kapela se probourala na podium bagrem, zpěvák skončil v base

Japonská kapela se probourala na podium bagrem, zpěvák skončil v base
Zdroj: thevintagenews.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Japonská kapela Hanatarash, což znamená česky cosi jako usoplenci, byla rocková formace z Osaky fungující od roku 1983 do roku 1998. Kapela zaujala svými neobvyklými performacemi, příklonem k dadaismu a použitím bagru při koncertě.

Tomáš Chalupa 27. srpna 2020

Kapela byla známá tím, že používala celou řadu nástrojů k vyluzování nejrůznějších zvuků. Na koncertě používala nejrůznější druhy techniky, jako automatické vrtačky, pneumatická kladiva a podobně. Cílem bylo šokovat, navodit pocit stresu a nepohodlí a celkově uvést posluchače do hluboké deprese.

V roce 1984 frontman kapely Jamantaka Eye vytáhl cirkulárku a přímo na pódiu si málem uřezal nohu. O rok později musel v Tokiu před koncertem každý návštěvník podepsat speciální formulář, že nebude činit kapelu zodpovědnou za cokoliv, co se mu na koncertě přihodí. Bylo to proto, že Eye plánoval z pódia na dav fanoušků házet Molotovovy koktejly. Úřady ale nakonec koncert těsně před začátkem zrušily, a to přes to, že Eye měl ode všech podepsané formuláře.

Vrcholem bizarních podívaných kapely bylo vystoupení v roce 1985. Eye tehdy přijel na pódium v bagru, kterým proboural zadní stěnu koncertní haly. Budova byla poškozena, koncert zrušen a Eye skončil ve vězení. Strávil měsíc ze mřížemi, musel uhradit opravu budovy i mastnou pokutu. Tento incident se stal jedním z hlavních momentů v historii japonské rockové scény, svým způsobem inspiroval mnoho dalších kapel a odkazy na něj se čas od času objevují ve filmech či v hudbě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu