Boty Furoshiki | zdroj: nextshark.com


Japonka vymyslela boty, které vaše nohy doslova obalí

TÉMATA: boty | design | móda

user-avatar

Blondie

20. 10. 2015 | 08:30

V Japonsku je tradicí balit věci do elegantního kusu látky, kterému se říká Furošiki. Stejně tak se nazývají nové revoluční boty, které na trh uvedla italská firma Vibram. Nohy si v nich zabalíte jako do uzlíčku.

Firma Vibram je známá tím, že vyrábí prstové boty, které si oblíbili zejména milovníci bosé chůze či běhu. Nyní přichází s další revoluční novinkou, která zcela mění způsob nazouvání i nošení obuvi. Boty se totiž jako kus látky omotají kolem nohy a zajistí suchým zipem. „Položíte je na zem, stoupnete si na ně, popadnete látku a zabalíte do ní nohy,“ popsal svou vlastní zkušenost s produktem šéfredaktor webu Gearjunkie Stephen Regenold. Tento způsob nošení obuvi nohy jednak chrání a zároveň dává botě naprosto přirozený tvar.

Boty Vibram Furoshiki

Boty pro firmu Vibram navrhla japonská návrhářka Masaja Hašimoto, která vyšla z japonské tradice balení věcí do jednoho uzlíčku Ta sahá přinejmenším do éry Edo v 17. století, kdy si návštěvníci lázní balili své oblečení do kusu plátna. Později do látky zabalovali dárky a ostatní zboží. No a od teď už se budou balit i nohy, mohli bychom dodat s nadsázkou.

Boty Vibram Furoshiki

Výrobci tvrdí, že boty Furošiki jsou nesmírně pohodlné a lehké. Lze je poskládat a strčit i do kapsy. Díky inovativnímu designu podrážky se přizpůsobí jakémukoliv povrchu a vydrží. Firma Vibram věří, že boty tohoto typu mají před sebou velkou budoucnost.  

témata

user-avatar

Blondie

20. 10. 2015 | 08:30

Zavří­t reklamu