válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonec skoro za nic neplatí, žije jenom z kupónů

Japonec skoro za nic neplatí, žije jenom z kupónů
Zdroj: Profimedia

Muž z Japonska se před lety pustil do byznysu s akciemi. Díky tomu je dnes majitelem hromady kupónů, které mu umožňují žít v podstatě "zadarmo".

Simona Knotkova 24. listopadu 2020

„Hotovost používám jenom na splacení nájmu nebo k pokrytí nákladů, které se nedají plně uhradit kupóny. Díky tomu, že moc neplatím hotově a žiju z poukázek, mám stále víc našetřených peněz,“ tvrdí jednasedmdesátiletý Hiroto Kiritani.

Thumbnail # V roce 1929 zkrachovala burza, ale makléři neskákali z oken
Mohlo by Vás zajímat:

V roce 1929 zkrachovala burza, ale makléři neskákali z oken

Bývalý profesionální šachista začal do akcií investovat v roce 1984. Kvůli krachu na japonské burze v prosinci 1989 bohužel přišel o sto milionů jenů. Jako jeden z akcionářů měl ale přístup ke speciálním kupónům a poukázkám, které společnosti, jež se udržely nad určitou prahovou hodnotou, nabízely. Kiritani si díky tomu mohl kupovat jídlo či oblečení, aniž by utratil hotovost. K podobné situaci došlo i v roce 2011.

Dnes muž žije údajně jenom z kupónů, které získává od více než tisícovky společností, do jejichž akcií zainvestoval. Z poukázek si neobstarává jenom to nejdůležitější pro přežití, ale taky si zdarma může zajít do kina nebo si pořídit permanentku do posilovny.

Ve své rodné zemi je Kiritani už dobře známý a nejednou se zúčastnil televizního pořadu nebo rozhovoru pro magazín, kde o svém neobvyklém způsobu žití vyprávěl.

Další články

Zavří­t reklamu