Baseballový stadion Kyocera Dome Osaka.

Baseballový stadion Kyocera Dome Osaka. | zdroj: odditycentral.com


Japonec si na stadioně rezervoval a pak zase zrušil přes 1800 míst. Klub kvůli němu utrpěl obří ztrátu

TÉMATA: sport | baseball | japonsko

user-avatar

Simona Knotková

25. 03. 2020 | 08:00

Japonský fanoušek baseballu si loni v září rezervoval 1873 míst k sezení jen pro sebe. Nikdy ale neměl v plánu je zaplatit a rezervace těsně před zápasem "chytře" zrušil. Nyní čelí žalobě.

Jednačtyřicetiletý Kijoši Šibamura je fanouškem baseballového týmu z Osaky Orix Buffaloes. Právě na jejich dva zápasy proti Fukuoka SoftBank Hawks si loni v září rezervoval místa na stadioně Kyocera Dome Osaka. Přesněji řečeno – 1873 míst. Neudělal tak ale z důvodu, že by měl peníze nazbyt a hodně kamarádů. Těsně přes startem zápasů rezervace na falešná jména zrušil, aby si mohl užívat prostoru jenom pro sebe.

"Chtěl jsem hru sledovat v pohodlí, aniž bych měl kolem sebe lidi. Chtěl jsem taky na televizní obrazovce vyniknout," přiznal později médiím.

Za svůj vykutálený kousek bude pravděpodobně pykat. Klub hrající v NPB (japonské profesionální lize) ho viní z finanční ztráty v hodnotě až 10,86 milionů jenů (cca 2,5 milionů korun).

Orix Buffaloes sice nemá velkou základnu fanoušků a jeho zápasy jsou jen průměrně navštěvované, ale hry, na které si Šibamura zamluvil místa, byly jedny z posledních a navíc proti Fukuoka SoftBank Hawks, budoucímu mistrovi roku 2019.

Za bránění jinému ve výdělečné činnosti mu nyní hrozí trest.

user-avatar

Simona Knotková

25. 03. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu