válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonec se vrátil do zamořené Fukušimy a uprostřed radiace zachraňuje opuštěná zvířata

Japonec se vrátil do zamořené Fukušimy a uprostřed radiace zachraňuje opuštěná zvířata
Zdroj: boredpanda.com
+ 12 fotek+ 13 fotek

Japonec se vrátil do Fukušimy, už čtyři roky krmí zvířata uprostřed radiace. Pětapadesátiletý Naoto Macumura napřed uprchl společně s desetitisíci dalšími lidmi z oblasti kolem jaderné elektrárny Fukušima. Jenže pak se rozhodl, že se musí vrátit, aby se postaral o zvířata, která nechal doma. A už v oblasti zůstal a stará se o všechna zvířata, která ve Fukušimě strádají.

Tomáš Chalupa 25. března 2015

Je znám mezi Japonci jako „Ochránce zvířat z Fukušimy“. Pohybuje se v oblasti, která je doposud zamořená radioaktivitou a nikdo v ní nežije. Tedy nikdo z lidí, neboť zvířat, která jejich majitelé ve spěchu opustili, je zde nepočítaně. Macumura si je dobře vědom, že je denně vystavován kritickým dávkám radiace, ale jak sám říká, odmítá si to připouštět. „Řekli mi, že nemusím onemocnět dalších 30 nebo 40 let, nebo můžu umřít na něco úplně jiného, než je radiace, takže proč se o to starat?“

Jediné opatření, které učinil proti radiaci, je, že konzumuje pouze vodu a potraviny, které jsou do oblasti dovezené zvenčí. Místní vodu se pít nikdy neodvážil a udělal určitě dobře. Macumura je jediný člověk, který trvale žije ve dvanáctikilometrové zakázané zóně. Na svém putování oblastí našel stovky mrtvých krav, které zemřely zamčené v kravínech. Mnoho jiných zvířat bylo zamčeno v klecích nebo držených na řetězu. Pokud by se neobjevil Macumura, čekala by je smrt hladem a žízní. Vláda přesto jeho chování příliš neschvaluje a dokonce ho oficiálně požádala, aby ve svém zájmu oblasti opustil, ale to Macumura odmítá. V zóně je od roku 2011, tedy déle než 4 roky, a za tu dobu zachránil stovky zvířat. Jeho činnost podporují mnozí lidé z Japonska, kteří přispívají na potravu, kterou dává zvířatům. Bez jejich pomoci by Macumura neměl čím zvířata nakrmit. Vláda do oblasti nedodává nic.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu