válkaČeskoslovenskoobjevy

Japonec se svou manželkou nepromluvil 20 let, i když žili ve společné domácnosti

Ačkoli žili pod jednou střechou a společně vychovali tři děti, Japonec na svou ženu nepromluvil celý dvacet let! Proč tak dlouho dokázal trucovat, tomu nebudete ani věřit.

Yvonne Pokorná 20. dubna 2017

Žádné manželství není bezchybné a snad v každém někdy zavládne tichá domácnost, kdy se spolu partneři nebaví. Snad nikde tento stav ale netrvá věčně. Lidé se buď rozejdou, nebo se snaží konflikt urovnat a pokračovat ve vztahu. To však není případ Okoua Katajamy. Tento Japonec v posledních dvaceti letech své ženě neřekl ani slovo a na veškeré její snahy o konverzaci příležitostně odpovídal jen kývnutím hlavy nebo zabručením.

 Okou Katajama se svou ženou na svatební fotografii

Okou Katajama se svou ženou na svatební fotografii

O jejich podivném manželství se v Japonsku začalo mluvit, až když se jejich osmnáctiletý syn Jošiki obrátil na tvůrce jedné televizní show v japonské televizi Hokkaido, aby mu pomohli usmířit jeho stárnoucí rodiče. Jak ve svém dopise televizi napsal, on ani nikdo z jeho sourozenců neznají důvod otcova odtažitého chování a bojí se, že manželství rodičů se rozpadne.

 Okou Katajama se dokázal s manželkou nebavit celých 20 let. Tomu se říká výdrž.

Okou Katajama se dokázal s manželkou nebavit celých 20 let. Tomu se říká výdrž.

Japonskou televizi Hokkaido příběh zaujal a zařídila proto setkání manželského páru ve veřejném parku, zatímco jejich děti je pozorovaly a poslouchaly zpovzdálí. Kupodivu byl to právě muž, kdo po 20 letech mlčení inicioval konverzaci, když své ženě řekl: “Je to už dlouho, co jsme si spolu nepovídali.” S hlavou sklopenou pak odhalil důvody, proč tak dlouho zachovával bobříka mlčení. “Ty ses tolik věnovala dětem,” řekl. “Já jsem tak nějak… žárlil. Štvalo mě to.” Zároveň však své ženě vyjádřil lítost, že se kvůli tomu s ní tolik let nebavil. “Muselo to být pro tebe dost těžké,” připustil a dodal: “Chci, abys věděla, že jsem ti za všechno vděčný.”

Děti s neskrývaným dojetím pozorovaly usmíření svých rodičů.

Děti s neskrývaným dojetím pozorovaly usmíření svých rodičů.

Manželka na jeho slova zareagovala vstřícně a s pokorou, oba si pak přislíbili, že od teď se budou snažit spolu zase normálně komunikovat. A jak je v Japonsku kulturním zvykem, vyjádřili si úctu vzájemnou úklonou. Jejich tři děti to dojalo k pláči.

Je známo, že mnohá manželství prožívají po narození dítěte jednu z největších životních krizí. Muži těžce nesou, když je jejich partnerka kvůli péči o děti odsune na vedlejší kolej. Trucují pak, hádají se nebo to řeší nevěrou, ale postoj, který zaujal tento Japonec, je opravdu vzácným, ba přímo unikátním případem.

Další články

Zavří­t reklamu