válkaČeskoslovenskoobjevy

Jako z historického filmu: Americký pár se stylizuje do viktoriánské doby

Dobové oblečení, vybavení domácnosti či trávení volného času. Sarah a Gabriel Chrismanovi žijí viktoriánskou dobou se vším všudy. Vzhledem k jejich práci – Gabriel pracuje v obchodě s koly, Sarah píše knihy o viktoriánském životním stylu – je podobný život velkou dírou do rozpočtu. Manželé však dokáží uspořit zase na jiných věcech.

„Naše příjmy jsou znatelně pod průměrem a s tímto omezením musíme pracovat. Pečlivě si vybíráme své priority a rozhodujeme se, co je pro náš život skutečně důležité. Možná po určitých stránkách utrácíme více peněz než ostatní, ale v jiných zase šetříme,“ píše Sarah na jejich webové stránce This Victorian Life. Dvojice si vydělává peníze také přednáškami či odbornými konzultacemi.

Není asi divu, že Sarah se denně obléká do korzetu. Podle ní o něm roky smýšlíme špatně a zbytečně ho démonizujeme. „Ano, můžu v tom dýchat. Copak máte plíce v oblasti pupku? Korzety zmenšují prostor břicha, a není to zase tak hrozné. Mnohem dříve se cítím plná, takže jím menší porce a častěji. Taky mě to nutí jíst více vlákniny, což opět není špatná věc.“ Gabriel si zase potrpí na brýle, z nichž jsou nejstarší datovány až do roku 1850.

Ve volném čase chodí manželé na piknik a zabývají se přírodou. „Viktoriánští lidé byli vášnivými badateli přírody, stejně jako my! Hledání fosilií, navštěvování historických muzeí a přírodních rezervací nebo diskuze s vědci jsou zábavnými způsoby, kterými si vychutnáváme viktoriánskou obsesi přírodními vědami.“

Jak takový viktoriánský život ve 21. století vypadá, se podívejte do naší galerie.

Další články

Zavří­t reklamu