válkaČeskoslovenskoobjevy

Jako ryby ve vodě: Modelky pod hladinou telefonovaly, četly noviny i hrály golf

Jako ryby ve vodě: Modelky pod hladinou telefonovaly, četly noviny i hrály golf
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 14 fotek+ 15 fotek

Kolekce černobílých fotografií z 50. let ukazuje spoře oděné krásky při jejich každodenních aktivitách. Modelky mluví do telefonu, čtou noviny, grilují, opalují se, popíjejí šampaňské, sportují… To by nebylo až tak zvláštní, kdyby tohle všechno neprováděly několik metrů pod vodní hladinou. V křišťálových vodách Silver Springs na Floridě je zachytil jeden z pionýrů podvodní fotografie Bruce Mozert.

Yvonne Pokorná 4. srpna 2020

Když v roce 1938 přijel fotograf Bruce Mozert k unikátním zřídlům na Floridě, neviděl v nich nic než příležitost. Podvodní fotografie tehdy byla teprve v plenkách. Byl to právě Mozert, kdo zkonstruoval první vodotěsný kryt na fotoaparát, který mu umožnil ponořit se s přístrojem v ruce hluboko pod hladinu, kde aranžoval rozverné scény s modelkami. To vše s cílem, aby ukázal neskutečnou čistotu vodních pramenů.

Vymyslel řadu triků, jak simulovat to, co se jinak odehrává na souši. Tak třeba k vytvoření bublinek v šampaňském přilepil kousek suchého ledu do sklenice, k napodobení kouře stoupajícího z grilu použil kondenzované mléko. Není však známo, jak dokázal své modelky a modely přesvědčit, aby zadrželi dech dostatečně dlouho pod hladinou a přitom působili přirozeně a nenuceně. Výsledné snímky však byly natolik povedené, že o ně projevili zájem až v Hollywoodu. Z Mozerta na více než 30 let učinily oficiálního fotografa v Silver Springs. Ostatně díky jeho fotkám se Silver Springs staly jednou z největších turistických atrakcí na Floridě.

Další články

Zavří­t reklamu