válkaČeskoslovenskoobjevy

Jako malý chlapec přišel o rodiče. Do 19 let ho vychovávali vlci

Jako malý chlapec přišel o rodiče. Do 19 let ho vychovávali vlci
Zdroj: odditycentral.com

Dvaasedmdesátiletý Španěl má za sebou neobyčejný osud. Jako jeden z mála lidí na světě se může chlubit tím, že ho jako dítě vychovávala zvířata.

Simona Knotkova 8. října 2018

Marcos Rodríguez Pantoja (1946) ztratil svou matku už jako tříletý chlapec. Brzy ho opustil také otec, který se přestěhoval k jiné ženě. Dítě si vzal do své péče starý pastýř. Ten ale v roce 1954 zemřel a sedmiletého Marcose nechal napospas osudu.

Není přesně jasné, jak se dostal k vlčí smečce, která si ho osvojila jako vlastního. Podle mužových slov ho vlci naučili přežit v divočině. Ukázali mu, jaké houby a bobule může jíst a kterým se má vyhýbat. Marcos s nimi spával v jeskyni, kde bylo kromě nich množství hadů, netopýrů a další havěti. Poprvé prý také poznal, jaké to je mít matku a sourozence.

O dvanáct let později našel devatenáctiletého chlapce četník. Marcos tehdy prý už ani nepoužíval lidskou řeč a komunikoval vrčením. Následoval návrat do civilizace a běžného života. Nejednalo se o snadnou změnu. Španěl dodnes vzpomíná na život mezi vlky jako na nejšťastnější období svého života a cítí, že mezi lidi nepatří. Jako svého ho dnes bohužel nevidí ani vlci.

„Už to není jako dřív. Vidíte je, slyšíte je supět, máte z toho husí kůži… Není ale jednoduché se s nimi vídat. Na mé volání odpoví, ale už se ke mně nepřibližují. Používám kolínskou a oni ve mně cítí člověka,“ smutně přiznává Marcos.

Lidský život mu přináší množství obtíží. „Myslím, že se mi ostatní smějí, protože nevím nic o politice nebo fotbalu… Pořád mě taky někdo navštěvuje. Všichni si myslí, že jsem bohatý a snaží se toho zneužít. Vždyť nic nemám! Před pár lety mě navštívila žena, která mi tvrdila, že je do mě zamilovaná. Nabídla mi, že bychom spolu mohli začít podnikat. Asi si myslela, že mám spoustu peněz z filmu, který o mně natočili.“

Nejlépe se cítí ve společnosti dětí, které k němu přistupují bez předsudků. Z toho důvodu je často zván na besedy do škol, kde mluví o důležitosti ochrany životního prostředí a lásce ke zvířatům.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu