Malá a šikovná. Mikaila Ulmer má toho v jedenácti za sebou tolik, co jiný nezvládne ani za celý život.

Malá a šikovná. Mikaila Ulmer má toho v jedenácti za sebou tolik, co jiný nezvládne ani za celý život. | zdroj: nbcnews.com


Jako malou ji pobodaly včely. V jedenácti založila obchod a pomáhá je zachraňovat

TÉMATA: podnikání | neobyčejní lidé | včely

user-avatar

Simona Knotková

6. 04. 2016 | 10:00

Také byste rádi rozjeli vlastní byznys, ale když přijde na činy, máte jenom plná ústa výmluv? Dostatečně vám je snad zavře tato dívka. Přestože jí je pouhých jedenáct let, provozuje vlastní firmu na výrobu limonád. Vydělanými penězi navíc pomáhá včelám.

Když měla Mikaila Ulmer čtyři roky, ošklivě ji pokousaly včely. Od té doby z nich měla panickou hrůzu. Máma se jí snažila pomoct, a proto navrhla, aby o včelách udělala výzkum. Díky němu se Mikaila dozvěděla, jak moc jsou včely ohroženým druhem. "Minulý rok včelaři ztratili 40 % svých úlů. Včely umírají," varuje dívka. Sama se proto rozhodla jim originálním způsobem pomoct.

Rozhodla se následně pro krok, opravdu neobvyklý pro děvče jejího věku. Založila firmu Me & The Bees na výrobu limonád, které vycházejí z receptů její babičky. Namísto umělých sladidel jsou slazeny medem, a podporují tak včelaře. Sama Mikaila část svých výdělků věnuje na záchranu včel. O problematice informuje i na přednáškách. Mikaila s mámou D'Androu.

"Kamarádi mi prvně nevěřili. Teď jim pomáhám rozjet si jejich vlastní byznys. Na své firmě pracuji po škole, hned co si dodělám úkoly, o víkendech a o jarních prázdninách. Moc se kvůli tomu nestresuji,"  říká.  "Prezident řekl: 'Omlouvám se, že vám kazím párty'. Bylo to fakt super," vzpomíná Mikaila na večeři v Bílém domě.

Za jeden ze svých největších zážitků považuje pozvání na večeři do Bílého domu. V červnu ji čeká výprava do Jihoafrické republiky, kde o svém podnikání bude mluvit s dalšími dívkami. Jen více takových mladých a uvědomělých podnikatelů!

user-avatar

Simona Knotková

6. 04. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu