Ženy si žijí svůj pohádkový život.

Ženy si žijí svůj pohádkový život. | zdroj: dailymail.com


Jako malí si přáli být mořskými pannami. V dospělosti se jimi skutečně stali

TÉMATA: usa

user-avatar

Simona Knotková

27. 01. 2017 | 12:00

Které dítě by si nepřálo být nějakou pohádkovou postavou? Jsou mezi námi ale i tací, které si své tužby nesou do dospělosti. A opravdu si plní sny.

Dvaatřicetiletá Caitlin Nielsen si jako malá holčička ve školce přála být mořskou pannou. Děti se jejímu pošetilému nápadu tenkrát smály. Nakonec je to ale Caitlin, která se směje a její vášeň se jí dokonce stala obživou.

Jako členka komunity, jejíž příslušníci se považují napůl za lidi, napůl za ryby, opravdu žije jako mořská panna a kromě seminářů si také vydělává tvorbou silikonových ocasů. Jeden takový může kupce přijít až na 88 tisíc dolarů.

"Oba mí rodiče jsou mořští biologové, takže jsem se během dětství dopodrobna seznamovala s oceánským světem. Myslím, že jsem byla pro něj zrozena. Ocas je mou součástí a beru ho jako prostetickou nohu. Někdy vtipkuji, že ho nosím, protože jsem se narodila s příšerným defektem - nohama. Když jsem bez ocasu, cítím se nepříjemně. Nevím, co mám s nohama dělat,"  tvrdí žena, která si nechává říkat mořským jménem Cyanea.

Manžel Caitlin je "normální člověk". Volbu své ženy ale plně respektuje.

Americká komunita mořských panen má už stovky členů, kteří se pravidelně schází. Patří mezi ně například i Tessie LaMourea. Život mořské panny jí pomáhá zvyšovat sebevědomí. "Když mám na sobě ocas, necítím se už nejistá. V ten moment nesejde na tom, kolik vážím, ale všichni se soustřeďují jenom na to, že jsem mořská panna," tvrdí čtyřiadvacetiletá Američanka.

Tessie životu mořských panen propadla ve Filipínách, kde navštívila tematicky kurz. 

Přiznává, že její máma z jejího způsobu života prvně nebyla vůbec nadšená. "Když jsem jí řekla, že chci být mořskou pannou, vysmála se mi. Nevěřila, že bych jí opravdu mohla být." Nakonec se s tím paní LaMourea ale smířila a svou dceru nechává být. Je ráda, že ve volném čase dělá to, co ji činí svobodnou.

Mezi mořskými pannami najdete i mužské zástupce. Třeba čtyřiadvacetiletého Eda Browna. "Je to jako kouzlo. Každý den, kdy můžu jít plavat, je dobrý den. Nejlepší na tom je, že můžu žít svůj sen. Obleču si kostým a aspoň na chvíli jsem někým jiným."

Mořské jméno Eda je Mahtlinnie.

Členství v komunitě mu pomohlo lépe se vypořádat se svou nevyjasněnou sexualitou a z ní pramenící sociální fobií. Jak ostatně dodává Caitlin, v ocase mořské panny nemusí nikdo z nich nic skrývat a jednoduše jsou sami sebou.

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

27. 01. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu