válkaČeskoslovenskoobjevy

Jako gambler si nahrabal miliony. Později je ale všechny vložil na záchranu přírody

Jako gambler si nahrabal miliony. Později je ale všechny vložil na záchranu přírody
Zdroj: odditycentral.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Američan M.C. Davis získal velké jmění především díky podvodům a gamblingu. Před dvaceti lety ale v jeho životě došlo k velkému obratu. Místo shromažďovaní peněz se je rozhodl vložit na pomoc přírodě.

Simona Knotkova 11. května 2016

Změna životního postoje se u Davise odehrála celkem nevšedním způsobem. Jako by doslova prošel osvícením, zrovna když trčel v dopravní zácpě.

„Mrholilo, já jsem trčel v dopravní zácpě a byl jsem opravdu podrážděný. Podíval jsem se pak nahoru a uviděl jsem poutač na prezentaci o ochraně medvědů,“ vzpomíná.

Pořádala ji nezisková organizace Defenders Of Wildlife a Davis se v podivném duševním rozpoložení rozhodl, že ji navštíví. Do té doby ani netušil, že se v jeho rodné Floridě nějací medvědi nacházejí. Přednáška ho velmi zaujala a rozhodl se finančním příspěvkem neziskovku podpořit. Tato pomoc mu ale nestačila a muž začal skupovat půdu, kterou chtěl využít pro přírodní rezervaci. Během smlouvání a přesvědčování prodejců mu pomáhaly především jeho gamblerské schopnosti.

Nakonec se mu podařilo vytvořit rezervaci Nokuse Plantation o 53 tisíc akrech. Jedná se nejrozšířenější rezervaci na jihovýchodě Spojených států vybudovanou soukromou osobou. Les je domovem pro lišky, pásovce, mývaly nebo orly a je v něm množství ekosystémů, od savan až po mokřady. Podařilo se mu také zachránit ohrožený druh želvy myší.

M.C. Davis se ale bohužel už nedočká dalšího vývoje své rezervace. Ve čtvrtém stádiu mu byla diagnostikována rakovina plic a on svůj život sám ukončil loni v červenci. Stalo se tak mezi stromy jeho lesa. Ve své závěti odkázal většinu svých peněz rezervaci a na enviromentální vzdělávání dětí.

Další články

Zavří­t reklamu