válkaČeskoslovenskoobjevy

Jákl začíná točit Jana Žižku, bude to nejdražší český film všech dob

Jákl začíná točit Jana Žižku, bude to nejdražší český film všech dob
Zdroj: bigbangmedia.cz

Český producent, scénárista a režisér Petr Jákl začal pracovat na filmu Jan Žižka, který by měl být zatím nejdražším snímkem v celé české kinematografii. Proslýchá se, že se jedná o stovky miliónů korun, ale přesná částka se zatím drží v tajnosti.

Tomáš Chalupa 30. června 2016

Jan Žižka už na filmovém plátně byl několikrát. Nyní producent Petr Jákl chystá natáčení filmu o této významné postavě českých dějin s rozpočtem, který z filmu dělá nejdražší snímek české kinematografie. Sám Petr Jákl o filmu ještě nechce příliš mluvit, protože je celý projekt zatím v přípravné fázi. Přesto nám sdělil, že: „Film o Janu Žižkovi, který je jedním ze 7 nikdy neporažených vojevůdců všech dob (po boku Čingischána nebo Alexandra Velikého), je zajímavý pro celý svět, a má tak možnost oslovit masy a propagovat krásy naší země a historie. To by mělo přilákat takzvané filmové turisty, ale i ty normální, kteří ve filmu uvidí hrady a přírodu, za kterou stojí vycestovat.“

O Janu Žižkovi natočil film v roce 1955 legendární režisér Otakar Vávra se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli.

O Janu Žižkovi natočil film v roce 1955 legendární režisér Otakar Vávra se Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli.

Jisté je, že film by měl být velkolepý, výpravný, plný triků, efektů, a kdo viděl Jáklovy předchozí filmy, jistě ví, že všechny násilné scény nebudou nijak upraveny pro tzv. “slabší povahy”. Dílo by se mělo objevit v kinech v roce 2018. Pojednávat bude o mládí známého vojevůdce.

Vzhledem k tomu, že se celý film bude natáčet v České republice, tak budou peníze na výrobu filmu utraceny v našich regionech a především u českých firem. Kromě toho chce Jákl dát šanci co největšímu množství českých herců, šermířů, koňáků, kaskadérů a komparzistů. Dokonce i těm, kteří před kamerou zatím nestáli.

„Myslím, že šanci zahrát si v takovém filmu má dostat kdokoliv, kdo je schopný a má do toho chuť. I mě kdysi obsadili do velkofilmů, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Proto kromě hereckých castingů děláme nábory lidí, kteří umí bojové sporty, šerm nebo jízdu na koni, anebo jsou prostě jen typově správní a budou se do filmu hodit,” dodává Jákl.

Další články

Zavří­t reklamu