válkaČeskoslovenskoobjevy

Jaké dárky dostávají bohatí lidé? Pozlacená kola, omalovánky nebo boty na vystavení za miliony

Jaké dárky dostávají bohatí lidé? Pozlacená kola, omalovánky nebo boty na vystavení za miliony
Zdroj: Profimedia

Pozlacená kola, diamantové boty (které jsou jenom na dívání), nákladné oblečky pro domácí mazlíčky nebo personalizované omalovánky – to jsou jen některé z produktů, které bohatí lidé dostávají k Vánocům. Jejich ceny se pohybují od desetitisíců až po miliony.

Simona Knotkova 28. června 2021

„Nedělám pro lidi, kteří se dívají na cenovky,“ říká Rachelle Fawcett, jejíž podnik se specializuje na dary pro náročné zákazníky. Konkrétně šije luxusní oblečky pro psy. Dosud nejdražší se jí povedl vytvořit za 40 tisíc liber (více než milion korun). Použila na něho šest metrů nejkvalitnějšího svatebního hedvábí a 40 tisíc krystalů Swarovski.

Thumbnail # Nejdražší šunka na světě přišla kupujícího na více než 300 tisíc korun
Mohlo by Vás zajímat:

Nejdražší šunka na světě přišla kupujícího na více než 300 tisíc korun

Původem cukrářka Debbie Wingham pro změnu vyrobila luxusní kousek do lidského šatníku – diamantové boty za 11,5 milionů liber (329 milionů korun). „Přišel za mnou klient, který mi řekl, má nádherné portfolio diamantů, které hodlá dát jako dárek dceři. Napadlo mě: Proč z toho nevytvořit nejdražší boty na světě?“ vypráví žena. Nevýhoda jejího prvotřídního kousku je ta, že se na něho dá jenom dívat…

Na pozlaceném kole od dubajského obchodníka Labana Roomese se můžete i projet. Kupce to přišlo na „pouhých“ 250 tisíc liber (7 milionů korun). „Bylo to naúčtováno jako nejdražší kolo na světě, které kdy bylo přizpůsobeno zákazníkovi. Je to kus umění, ale také se jedná o praktický dopravní prostředek, na kterém si můžete zajet do krámu pro vajíčka. Lidé se na nás pokaždé dívají jako na blázny, ale pro každé zboží existuje kupec,“ vysvětluje Roomes.

Thumbnail # Jen pro vyvolené: Nejdražší taco na světě stojí více jak půl milionu
Mohlo by Vás zajímat:

Jen pro vyvolené: Nejdražší taco na světě stojí více jak půl milionu

Jeho specializací je namáčení věcí do zlata, od růží až po mrtvé psy. To poslední bylo aspoň přání klienta, které obchodník musel odmítnout. „Snažíme se nejenom zvyšovat krásu produktu, ale také jeho cenu. Co by mohlo být dokonalým dárkem pro někoho, kdo už má všechno? Mají lodě, auta, skříně plné oblečení… Mají ale zlatý doutník? Specializujeme se na dárky pro lidi, které se nedá podarovat.“

Jako naprostý výstřelek se pak jeví personalizované omalovánky za neuvěřitelných 23 900 liber (686 tisíc korun). Dárek z dílny Iana Becka nabízel obchod VeryFirstTwo. „Naši klienti potřebují dávat dárky, u kterých mají absolutní jistotu, že je příjemce ještě nikdy v životě nedostal. Nejsou to jenom omalovánky. Je to tapisérie emocí. Je to vzpomínka za vzpomínkou. Je to dědictví,“ nechali se slyšet zakladatelé firmy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu