válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak vypadáme po 1, 2 nebo 3 sklenkách vína? Fotograf se to rozhodl zachytit

Jak vypadáme po 1, 2 nebo 3 sklenkách vína? Fotograf se to rozhodl zachytit
Zdroj: masmorrastudio.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Říká se, že ve víně je pravda. A rozhodně také dobrá nálada, smích a uvolněnost. To ve svém projektu nedávno zdokumentoval brazilský fotograf Marcos Alberti, když v ateliéru vyfotil 53 lidí prvně za střízliva a pak po jedné, dvou a třech skleničkách vína. Ta proměna je neskutečná!

Crazy Eyes 18. dubna 2016

„První sklenička je o jídle, druhá o lásce a třetí znamená chaos. Ve svém projektu jsem chtěl zkrátka zjistit, jak z nás padají zábrany, a vše zdokumentovat,“ vysvětluje Marcos.

Na první fotografii působí většina „pokusných králíků“ utahaně, ztrhaně, ve tváři se jim zrcadlí všechny problémy, které musí denně řešit doma nebo v práci. Už po první skleničce se jim ale na tvářích bez výjimky objevuje první náznak úsměvu a úlevy. „Chtěl jsem poukázat na kladnou stránku popíjení. S přáteli v pohodovém prostředí, a samozřejmě s mírou, je víno dobrá věc,“ dodává se smíchem fotograf.

A jak to vidíte vy? Napijete se občas rádi nebo se skleničce asketicky vyhýbáte? My tedy nechceme nikoho nabádat k alkoholismu, ale musíme s Marcosem souhlasit… Sami se přesvědčte v galerii!

Další články

Zavří­t reklamu