válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak vybrat pánské kraťasy v několika krocích

Jak vybrat pánské kraťasy v několika krocích
Zdroj: budchlap.cz

Léto je v plném proudu a jen málokdo z nás se vydá ve v dlouhých kalhotách. Dolní polovina těla prostě a jednoduše musí co možná nejvíce větrat. Schválně, kolik máte doma krátkých kalhot? Pokud uvažujete o nových, jste na správném místě. Podíváme se proto mnohem podrobněji na to, čím byste se měli při výběru kraťasů řídit. Parametrů je vcelku hodně, o čemž se ostatně přesvědčíme společně v následujících řádcích.

Redakce Extrastory.cz 15. června 2020

Optimální střih

Muži se tradičně dopouští velké chyby, a to při nesprávné volbě velikosti košile. Tradičně se nebojí brát ty nejširší šortky, které se na trhu vůbec nacházejí. Ano, je jim v nich dobře, nicméně své postavě zrovna dvakrát nezalichotí. Ideální je volit takový střih, který umí správně obepnout oblasti stehen a zadku. Kalhoty ale nemohou být nijak výrazně těsné, jinak budou daného člověka při pohybu tlačit, což by bylo nepříjemné.

Džínové šortky. Zdroj: budchlap.cz

Džínové šortky. Zdroj: budchlap.cz

Materiál v hlavní roli

Jakékoli kraťasy musí být maximálně pohodlné. I proto je zapotřebí soustředit se na materiál, z něhož jsou vyrobené. Počítat byste měli s tím, že v krátkých kalhotách budete trávit především parné a horké dny, takže by vás z hlediska komfortu neměly nijak omezovat. Ideální je proto materiál vzdušný, prodyšný a také co možná nejlehčí. Pozor především na mačkavé látky, jež po krátkém nošení nevypadají nijak vzhledně.

Oblékněte se stylově a přitom pohodlně. Zdroj: budchlap.cz

Oblékněte se stylově a přitom pohodlně. Zdroj: budchlap.cz

Délka kraťasů jako důležitý faktor

V posledních letech se kraťasy vcelku hodně zkracují. Tento trend je patrný a lze se s ním setkat v mnoha různých kolekcích. Za optimální je považována délka od poloviny stehen ke kolenům. Kratší šortky ostatně dokážou mnohem více lichotit pánské vypracované postavě než kalhoty, jež jsou mnohem delší a nohy prakticky skoro kompletně zakrývají. Nic takového si většina z nás nepřeje. Dochází tak totiž ke zkracování postavy a optickému jevu, který není zrovna ideální.

Optimální délka kraťasů. Zdroj: budchlap.cz

Optimální délka kraťasů. Zdroj: budchlap.cz

Související články

Další články

Zavří­t reklamu