válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak šel čas s herečkou Danielou Kolářovou: V mládí psycholožkou, k stáru psychopatkou

Jak šel čas s herečkou Danielou Kolářovou: V mládí psycholožkou, k stáru psychopatkou
Zdroj: archiv
+ 17 fotek+ 18 fotek

Herečka Daniela Kolářové dnes slaví sedmdesátiny. Narodila se 21. září 1946 v Chebu a dětství prožila v Karlových Varech. Její rodiče se rozvedli, když jí byl rok, biologického otce poznala až v pěti letech, kdy se setkala i se svou nevlastní sestrou Věrou. Ta ale v roce 1968 emigrovala a od té doby se spolu nikdy neviděly.

Yvonne Pokorná 21. září 2016

Před kamerou Daniela Kolářová debutovala v roce 1965, když ještě studovala DAMU. V 70. a 80. letech minulého století byla jednou z nejvíce obsazovaných českých hereček. Popularitu jí vynesly především filmové a televizní postavy v dnes již legendárních snímcích či seriálech (Slasti otce vlasti, Noc na Karlštejně, Léto s kovbojem, Na samotě u lesa, Taková normální rodinka…). Populární dvojici vytvořila s Jaromírem Hanzlíkem, v reálu ti dva ale spolu nikdy nic neměli, i když si je mnozí spojovali dohromady. Jejím manželem je herec Jiří Ornest, za kterého se dvakrát provdala a má s ním dva syny, Šimona a Matěje.

https://www.youtube.com/watch?v=6MoKrlTUhew

Z rolí křehkých či svérázných dívek, jakou byla třeba mladá psycholožka Doubravka v komedii Léto s kovbojem, se Daniela Kolářová brzy propracovala do postav energických a racionálních manželek a matek. Nedávno ale překvapila ztvárněním staré pomatené ženy v hororu Polednice. Úspěchy sklízela také na divadle – za svůj herecký výkon v inscenaci U cíle v pražském divadle Komedie získala v roce 2005 Cenu Alfréda Radoka. Vyzkoušela si rovněž, jaké to je být političkou. V letech 1990 až 1992 působila jako poslankyně České národní rady, a jak dnes říká, ztratila o politice veškeré iluze. Nyní se věnuje charitě – působí jako předsedkyně správní rady nadace Duha, pečující o dospělé lidi s mentálním postižením. Podívejte se do fotogalerie, jakým vývojem prošla herečka před kamerou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu