válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak se zbavit nepohodlné kolegyně? Žena jí dávala do kávy sedativa

Jak se zbavit nepohodlné kolegyně? Žena jí dávala do kávy sedativa
Zdroj: Unsplash

Vztahy na pracovišti bývají mnohdy napjaté. Žena z italského kraje Piemont se krizovou situaci v zaměstnání rozhodla vyřešit po svém a kolegyni pravidelně podávala sedativa.

Simona Knotkova 26. října 2020

Případ, který se před nedávnem dočkal u italského soudu finálního verdiktu, má svůj počátek už v říjnu 2017. Žena jménem Mariangela Cerrato tehdy přinesla svým kolegům z firmy ve městě Bra kelímky s kávou. Jednu z nich dostala také Alice Bordon. Ihned po jejím vypití se ženě udělalo špatně a stěží mohla dojít ke svému pracovnímu stolu. „Obvykle si z kafe jen usrkávám, ale toho dne jsem ho vypila na jeden velký doušek. Najednou všechno ztmavlo. Přišlo mi, jako bych plula,“ popsala italskému deníku La Stampa.

Thumbnail # Kolegové muže byli příliš upjatí. Do vody jim proto zamíchal LSD
Mohlo by Vás zajímat:

Kolegové muže byli příliš upjatí. Do vody jim proto zamíchal LSD

Převezena byla do nemocnice, kde lékaři vyjádřili podezření na mozkovou mrtvici. Poté, co se Bordon vrátila domů a začala znovu chodit do práce, problémy nevymizely, naopak. V zaměstnání neustále zažívala podivné stavy a točila se jí hlava. Jednou kvůli tomu dokonce narazila autem do zdi. Že by viníkem mohl být právě kofeinový nápoj, kterým ji pravidelně zásobovala ochotná kolegyně, ji napadlo teprve o Vánocích, když Cerrato nebyla v práci.

„Na pár dnů si vzala volno a mně bylo zase dobře. Napadlo mě, že by mohla existovat souvislost mezi kávou a mým stavem. Neurolog mi poradil, abych kávu měsíc nepila, a přesně to jsem udělala,“ vypráví Bordon.

Thumbnail # Mary Blandyová otrávila svého otce smrtícím „elixírem lásky“
Mohlo by Vás zajímat:

Mary Blandyová otrávila svého otce smrtícím „elixírem lásky“

Další týdny kávu odmítala, z čehož byla její kolegyně prý značně podrážděná. Protože všechny symptomy okamžitě zmizely, Bordon už měla jasno. Po nějaké chvíli si zase nechala přinést cappuccino, které vypila jenom z poloviny. Druhou půlku odnesla na laboratorní testy, které prokázaly přítomnost sedativa až desetkrát silnějšího, než je běžná dávka.

Během následujícího policejního vyšetřování se Mariangela Cerrato ke všemu přiznala. Údajně chtěla dosáhnout toho, že bude její kolegyně během případného snižování počtu zaměstnanců propuštěna namísto ní, čehož chtěla dosáhnout právě zhoršením jejího pracovního nasazení. O jisté místo se žena nyní bát už nemusí – další čtyři roky si posedí v teple vězeňské cely.

Další články

Zavří­t reklamu