válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak se móda za ta léta změnila?

Jak se móda za ta léta změnila?
Zdroj: Answear

Móda - styl oblékání se v průběhu staletí dramaticky změnil. Tyto změny byly záměrně upraveny tak, aby poskytovaly ještě větší pohodlí, lepší funkčnost a také estetické potřeby a vkus. Jak se móda za ta léta změnila? Jaká byla móda v jejích začátcích?

Komerční sdělení 31. srpna 2021

Lidé sledovali nové módní trendy, které se měnily podle potřeb uživatelů. Popularita určitých stylů a různých druhů módy se cyklicky opakovala. Existuje mnoho oblečení, které trvale změnily módu. Mezi nimi nejslavnějšími a téměř všemi nošenými na světě jsou džíny, minisukně, pyžama a bikiny. Podívejte se na módní oblečení na answear.cz. V průběhu staletí se ideál ženské postavy také neustále měnil. Ve starověku byly nejdůležitějšími proporcemi a harmonií tvarů. Středověk je obdobím štíhlejších postav, které odpovídaly gotickému slohu v architektuře. Teprve v 16. století se hojnější tvary, zejména poprsí, staly součástí ideálu ženské krásy. O sto let později se plné tvary, zvané Rubens, vrátily zpět.

Přelom osmnáctého a devatenáctého století je dalším návratem k útlým postavám, připomínajícím moderní tvary, a především vosí pas. Aby bylo dosaženo požadovaného efektu, v devatenáctém století ženy chodily v úzkých korzetech, které často končily mdlobami. Na druhé straně, boky měly být silně označeny a proto dámy zdůrazňovaly tyto oblasti těla dalšími materiály. Dnes si neumíme život představit bez teplákové soupravy https://answear.cz/k/ona/obleceni/soupravy a sneakers.

Answear

Jak se změnila móda za posledních sto let?

Ve 20. letech 20. století bylo vyvinuto úsilí odstoupit od oděvů omezujících pohyb ve prospěch svobody. V dámském šatníku dominovaly: mušketýrský klobouk, helma nebo baret, vesta a kravata i rukavice tělové barvy.

Ve 30. letech 20. století postavu zdůrazňovaly ženy i muži. V pánském i dámském šatníku bylo nutné najít velké klobouky. Ženy nosily šaty s límečkem nebo soupravy pro zvýraznění pasu, muži obleky pro zvýraznění postavy, jednořadé bundy a kalhoty se vyhrnutými nohavicemi. Je zajímavé, že ženy stále častěji nosily kalhoty i sukně po lýtka, které jsou dnes velmi populární. V 60. letech byly oblíbené kalhoty s rovnými nohavicemi. Samozřejmostí byly i pohodlné boty. Pořiďte si nové boty na Answear.cz.

V šedesátých letech minulého století byly perlové náušnice a náhrdelník, ladící jednobarevné šaty, rukavice a boty s páskem kolem kotníku – takto vypadal ženský šatník. Zvony, košile se špičatým límcem a bundy – tyto modely ze sedmdesátých let bylo nutné najít v pánských i dámských skříních. Ženy si vybraly bílé košile, dlouhé bundy na dva knoflíky se širokými klopami a vesty v hippie stylu. Plavky https://answear.cz/k/ona/obleceni/plavky měly klasický střih. Minimalistické modely nastoupily o pár let později.

Volný model skládající se ze saka a minisukně a sandálů na podpatku – tak vypadala dokonalá ženská souprava z 90. let. Oblíbené byly boty na podpatku, tričko a vyhrnuté rukávy v saku. V dnešní obchodní módě je dress code klíčem k dokončení vašeho šatníku. Uplynulé desetiletí v módě, a zejména v posledních několika letech, přináší stále větší důraz na informovanost. Samotné trendy se stírají, stejně jako roční období. Politici, zaměstnanci velkých společností a právníci musí téměř 15 let dodržovat zvláštní pravidla. Ženy i muži volí obyčejné bílé nebo modré košile, obleky a jemné doplňky, jako jsou hodinky nebo šperky. Bez obav si můžete vzít tepláky a košili, šaty v boho stylu a k nim třeba espadrilky https://answear.cz/k/ona/boty/espadrilky. Značky se vzdávají kožešiny, používají organickou bavlnu a pokud jde o polyester pak volí recyklovatelné materiály.

Další články

Zavří­t reklamu