Japonské vlaky si potrpí na přesnost. Výjimkou nejsou ani spací vozy.

Japonské vlaky si potrpí na přesnost. Výjimkou nejsou ani spací vozy. | zdroj: boredpanda.com


Jak se cestuje v noci? Nahlédněte do japonských spacích vlaků

TÉMATA: doprava | vlaky | japonsko

user-avatar

Simona Knotková

18. 02. 2019 | 17:00

Noční vlak se spacím vagónem je ideální způsob, jak ušetřit za ubytování a zároveň se dostat z bodu A do bodu B. Podívejte se, jak takové noční cestování vypadá v Japonsku.

Spací vlaky byly v Japonsku oblíbené zejména v 60. a 70. letech. Jejich popularita ale postupem času slábla a cestující začali dávat přednost levnějším nočním autobusům, vnitrostátním letadlům a vysokorychlostní železniční trati.

Noční cestování s možností přespání v dnešních dnech pravidelně nabízí pouze vlaky Sunrise Seto a Sunrise Izumo. Oba startují v Tokiu jako jeden dlouhý vlak se čtrnácti vagóny. Jejich cesty se rozdělí v Okajamě, odkud každá souprava pokračuje svou vlastní cestou – Sunrise Seto míří do města Takamacu, Sunrise Izumo do města Izumo.  Na zpáteční cestě se v Okajamě zase spojí a jedou do Tokia.

Cesta začíná v deset hodin večer a končí ráno o půl osmé v případě první trasy a v deset v případě trasy druhé. Pasažéři mají k dispozici oddělené kabinky, sprchy, společenskou místnost a prodejní automaty. Podle typu kabinky a druhu cesty se cena může vyšplhat až na 17 tisíc jenů, tedy cca 3400 korun.

Náročnější cestující mohou využít i některý z luxusnějších vozů, které japonské dráhy nabízí. Součástí těchto nepravidelných spojů jsou jídelní vozy, salonky s krbem či vagony určené speciálně k pozorování krajiny. Nechybí ani výběr jídel, které vaří kuchaři ocenění Michelinskou hvězdou. Cesta takovým vlakem může ale klidně vyjít na cca 228 tisíc korun.

Do japonských spacích vlaků nahlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

18. 02. 2019 | 17:00

Zavří­t reklamu