válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak procestovat Rusko? Nejlépe po kolejích

Jak procestovat Rusko? Nejlépe po kolejích
Zdroj: nbcnews.com
+ 23 fotek+ 24 fotek

Nejpraktičtějším způsobem, jak poznat tak rozlehlou zemi, jakou je Rusko, je cestovat vlakem. Ruské železnice jsou ty největší na světě s celkovou délkou tratí okolo 85 500 kilometrů. Transibiřská magistrála je dokonce nejdelší železniční tratí na světě, probíhající v délce 9 288 km z Moskvy do Vladivostoku. I když jde o působivá čísla, to, co dělá ruskou železnici tak výjimečnou, je širá krajina s krásnými scenériemi, po níž se vinou pěkně barevné vlaky.

Ivanhoe 24. listopadu 2015

Rossijskije železnyje dorogi je státem vlastněná železniční společnost Ruska, která má více než milion zaměstnanců a spravuje 85 tisíc kilometrů kolejí, což je třetí největší železniční síť na světě. Od roku 2005 je prezidentem společnosti Vladimir Jakunin, který je považován za jednoho z nejmocnějších ruských oligarchů s těsnými vazbami na Kreml. Jak známo, má rovněž nadstandardně dobré vztahy s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jakunin byl ve vedení železnic deset let, za jeho éry se však firma dostala do problémů, mimo jiné i kvůli špatnému řízení. Loni se propadla do ztráty 99,32 miliardy rublů (35,8 miliardy korun). Letos v březnu list Vedomosti s odvoláním na dopis společnosti napsal, že železnice budou potřebovat k zajištění čistého zisku do roku 2020 státní dotaci 460 miliard rublů. Tak doufejme, že i přes ekonomické potíže Rusko svoje železnice i krásné vlaky v dobrém stavu udrží.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu