válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak porozumět mimozemšťanům? Pomoci by mohli delfíni

Jak porozumět mimozemšťanům? Pomoci by mohli delfíni
Zdroj: ancient-code.com

Delfíni jsou inteligentní a dokáží spolu komunikovat. Jejich řeč je poměrně komplexní, dokáží spolu dokonce řešit konkrétní problémy. Podle nové studie delfíni společně kooperují a diskutují o řešení situací, kterým musí čelit.

Tomáš Chalupa 10. května 2016

Vědci provedli pokus se dvěma delfíny, které chtěli přimět, aby otevřeli kanystr, ve kterém byla potrava. Delfíni společně kooperovali a vydávali mnohem více zvukových signálů. Zcela zjevně spolu komunikovali a řešili, jakým způsobem se dostat do kanystru. Ten byl vyroben tak, že jej mohl otevřít sám i jeden delfín, ale poměrně obtížně. Pro dva to bylo mnohem jednodušší. A právě už fakt, že se do toho delfíni pustili spolu, svědčí o jejich inteligenci a vyspělosti.

Vědci také věří, že lepším pochopením komunikace delfínů by mohli získat i návod, jak dekódovat případné signály z vesmíru od mimozemských civilizací. Jazyk delfínů je totiž jedinou řečí, která je komplexní a přitom pochází od jiného živočšného druhu než je člověk. Je to pro nás v podstatě stejné jako řeč mimozemšťanů. Ovšem tím, že pochopíme vzorce a způsob této komunikace u delfínů, dokážeme ji rozlišit i u signálů z vesmíru. Těch totiž přichází poměrně mnoho, ale jsou považovány za chaotické vesmírné zvuky. Ovšem při aplikaci delfíních komunikačních vzorců můžeme zjistit, že vlastně zachytáváme komunikaci mimozemšťanů. Jen jsme to doposud nevěděli.

Další články

Zavří­t reklamu