válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak mohl Ozzy Osbourne přežít těžkou závislost na návykových látkách? Vědci našli odpověď

Jak mohl Ozzy Osbourne přežít těžkou závislost na návykových látkách? Vědci našli odpověď
Zdroj: dangerousminds.net

Spotřeba alkoholu a drog byla po většinu života Ozzyho Osbournea opravdu enormní. Sám zpěvák se ostatně podivoval nad tím, že stále žije, a pro rozřešení této záhady si nechal udělat podrobný rozbor svého genomu. Výsledky vědců vás (ne)překvapí.

Simona Knotkova 2. listopadu 2016

Legendy praví, že svého času dokázal frontman Black Sabbath vypít denně čtyři lahve koňaku Hennessy a místo snídaně si dával lajny kokainu. Kvůli závislostem ho spoluhráči dokonce vyhodili z kapely a nebýt pomoci manželky Sharon, možná by tady dnes už vůbec nebyl. Anebo třeba byl. Jak totiž zjistil podrobný rozbor jeho genetického kódu, ohledně návykových látek je dnes sedmašedesátiletý muzikant hotovým superhrdinou.

Analýza nejprve potvrdila, že pro závislosti byl Ozzy doslova narozen. Nalezena u něho byla 6,13krát větší pravděpodobnost výskytu závislosti k alkoholu než u průměrných jedinců, 1,31krát větší pravděpodobnost výskytu závislosti na kokainu a 2,6krát větší pravděpodobnost výskytu halucinací po užití marihuany.

Ozzy a jeho oblíbená šňupací lžička.

Ozzy a jeho oblíbená šňupací lžička.

Zatímco jiní uživatelé by jeho apetit už dávno nepřežili, rocker má ale nadto i výbavu, která ho do dnešních dnů učinila takřka nesmrtelným. V jeho genomu byla totiž zjištěna mutace enzymu ADH4, jenž je zodpovědný za odbourávání alkoholu. Tělo Osbournea je tak schopné zbavit se alkoholu daleko rychleji, než je tomu u běžného pijáka.

A pozor, Ozzy má také zdvojený enzym COMT, takzvaný katechol-O-methyltransferázu, který zpomaluje rozklad dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu, což u člověka posiluje uvědomování, plánování, organizování a sebeřízení.

Ostatně, asi ne náhodou v roce 1970 poprvé pronesl: „I am Iron Man.“

Další články

Zavří­t reklamu