válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak David Conover objevil ve fabrice Marilyn Monroe

Jak David Conover objevil ve fabrice Marilyn Monroe
Zdroj: vintag.es
+ 20 fotek+ 21 fotek

Marilyn Monroe vděčí za svou slávu jednomu muži. Byl jím fotograf David Conover, kterému padla do oka a objevil tak její krásu pro celý svět. Vše přitom začalo nenápadně.

Tomáš Chalupa 21. září 2017

David Conover na konci druhé světové války dostudoval v Kalifornii fotografii a stal se armádním fotografem. Jeho základnou bylo Culver City, kde sídlila propagandistická jednotka přezdívaná Celuloidové komando. Na jaře roku 1944 byl poslán do Radioplane Corporation, což byl výrobce rádiem řízených modelů letadel určených pro výcvik protiletadlových dělostřelců.

V továrně měl nafotit cosi jako sérii fotografii nejhezčích žen v podniku. Řeklo by se skvělá práce pro muže. U jednoho ze strojů na výrobu vrtulí uviděl usměvavou brunetku. Bylo jí devatenáct, a i když byla oblečena do pracovní kombinézy, vypadala nádherně. „Jsem opravdu tak fotogenická,“ zeptala se ho nevěřícně, když ji požádal, aby mu hodinu pózovala pro jeho snímky. Nafotil jich spoustu, a úkol pro armádu tak splnil.

Po válce napsal Normě mnoho dopisů, ale nikdy nedostal odpověď. Už se s Normou Jeane, která si dala umělecké jméno Marilyn Monroe, nikdy nesetkal. Byl však první, kdo ji vyfotil, a od té doby se o tuto krásku začala zajímat celá Amerika i okolní svět.

Další články

Zavří­t reklamu