válkaČeskoslovenskoobjevy

Jak chutná lidské maso? Kanibalové odhalili šokující informace

Jak chutná lidské maso? Kanibalové odhalili šokující informace
Zdroj: all-that-is-interesting.com

Nemusíte být zrovna kanibalové, aby vás někdy nenapadla ta otázka: Jak asi chutná lidské maso? Pár lidí v minulosti ho na(ne)štěstí ochutnalo za vás, takže vy ho už zkoušet nemusíte!

Simona Knotkova 11. února 2018

Po stopách kanibalů se vydal cestovatel William Seabrook, který ve 20. letech minulého století navštívil západní Afriku. Chuť lidského masa následně popsal v knize Jungle Ways (Způsoby džungle).

„Chutnalo to jako dobré, plně vyvinuté tele, ne mladé, ale ani ještě dospělé. Nic takového jsem dosud nejedl. Myslím, že průměrný konzument by ho od telecího nerozeznal. Jeho chuť byla lehká, neměla v sobě nic specifického jako třeba koza nebo zvěřina. Steak byl trochu tužší než telecí nejvyšší jakosti a trochu vláknitý, ale zase ne natolik, aby se nedal snadno konzumovat.“

Později však vyplavalo na povrch, že domorodci mu nedovolili zúčastnit se rituálního kanibalismu. Lidské maso si po návratu domů proto opatřil v nemocnici a sám si ho uvařil.

Seabrookovi to nedalo. Lidské maso prostě musel ochutnat

Seabrookovi to nedalo. Lidské maso prostě musel ochutnat

Seabrook nebyl jediný, který lidské maso ochutnal a svěřil se ostatním se svými dojmy. Jedním takovým byl také Němec Armin Meiwes. Na homosexuální seznamce si našel muže, který souhlasil, aby jej zabil a následně snědl jeho tělo. V rozhovoru ve vězení chuť lidského masa přirovnal k tužšímu a více hořkému vepřovému.

Jiný kanibal jménem Issei Sagawa zabil ženu, do které byl zamilovaný, a požil její maso. Popsal, že hýždě se mu na jazyku rozplývaly jako syrový tuňák a nejvíce mu chutnaly stehna. Prsa oproti tomu byla prý příliš mastná. Kdyby vás to zajímalo, tento muž si svůj zločin „odseděl“ jenom v psychiatrické léčebně a dnes se už pohybuje na svobodě. Dokonce je jakousi japonskou celebritou.

Issei Sagawa během soudního procesu

Issei Sagawa během soudního procesu

Případy kanibalismu byly popsány i v Americe. Zlatokop Alfred Packer snědl třeba celou svou pětičlennou výpravu, která ho údajně měla napadnout. Jak to doopravdy bylo, už nezjistíme. Vědět ale díky tomu můžeme, jak chutná lidské maso; hlavně prsa prý měla to nejsladší maso, jaké kdy jedl. O sladké chuti mluvila také egyptská modelka Omaima Nelson, která si pochutnala na svém manželovi. I s barbecue omáčkou nahoře…

Dobrou chuť!

Další články

Zavří­t reklamu