válkaČeskoslovenskoobjevy

Jackie Kennedy se toho nebála. Na rande pozvala o 30 let mladšího Aleca Baldwina

Jackie Kennedy se toho nebála. Na rande pozvala o 30 let mladšího Aleca Baldwina
Zdroj: vanityfair.com

Jacqueline Kennedy Onassis byla na svou dobu skutečně moderní a asertivní ženou. V 90. letech pozvala na rande o dvacet devět let mladšího herce Aleca Baldwina. Aspoň to tvrdí spisovatel James Heart ve své autobiografii Lucky Jim (Šťastný Jim).

Simona Knotkova 8. února 2018

James Heart byl nejenom manželem zpěvačky Carly Simon, ale také blízkým přítelem bývalé první dámy USA a mladého herce. Když si Jackie Kennedy Onassis v 90. letech proto usmyslela, že se chce s Baldwinem sejít na své narozeniny, Heart byl jako prostředník jasná volba.

„Otevřenost té žádosti mě překvapila, ale dělal jsem, jako by na tom nebylo nic zvláštního,“ přiznává Heart po letech ve svých memoárech. Jackie tehdy bylo 62 let, Baldwinovi 33.

„Aleca to velmi šokovalo, ale ani na chvíli nezaváhal, i když se zrovna začal scházet s Kim Basinger. ‚Přijdu,‘ odpověděl mi.“

Heartovi se celý nápad moc nezamlouval a svého kamaráda chtěl trochu zkrotit v jeho nadšení. „Jsi si opravdu jistý?“ zeptal se ho. Baldwin mu odvětil: „Děláš si legraci? Jackie Kennedy chce jít na rande. Samozřejmě, že půjdu!“

Jak jejich rande v divadle nakonec dopadlo, není známo. Jedno je ale jisté – Onassis potvrdila status moderní ženy, která může být ostatním inspirací.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu