válkaČeskoslovenskoobjevy

Jachta na kolejích: Japonec navrhl vlak snů

Jachta na kolejích: Japonec navrhl vlak snů
Zdroj: weburbanist.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Japonsko je dlouhodobě na čele vývoje superrychlých vlaků. Nyní se zaměřilo na to, aby vlaky byly nejen rychlé, ale také luxusní. K tomu využilo služby Kena Okuyamy, který se podílel mimo jiné na designu vozů Ferrari. Výsledkem je vlak snů.

Tomáš Chalupa 30. července 2015

Jeho koncept vlaku za 50 milionů dolarů se vyznačuje především velkými okny, vysokým stropem a koženými sedadly. Luxus bude spočívat v tom, že kapacita tohoto vlaku bude pouhých 34 osob. Více než klasický dopravní vlak tak tato souprava připomíná jachtu na kolejích.

Deset vozů soupravy bude obsahovat dvě vyhlídková místa se skleněnými stěnami poskytujícími dokonalý výhled. Další vozy budou mít dvě patra, chybět v nich nebude například koupelna, v každém budou dvě postele, k dispozici bude i pohodlné posezení v baru.

Vlak by měl na japonské koleje vyrazit v roce 2017. Zatím není jasné, kolik bude stát lístek, ale už teď lze celkem s jistotou říct, že to nebude levná záležitost.

Japonsko už podobný vlak provozuje, jmenuje se Seven star Kyushu, který rovněž slouží jako vyhlídkový vlak. Okuyamův projekt však na něj jen volně navazuje, je modernější, pohodlnější a může jezdit po elektrifikovaných i neelektrifikovaných tratích.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu