válkaČeskoslovenskoobjevy

Italský doktor vynalezl zmrzlinu, která zlepšuje fyzické výkony ve sportu

Italský doktor vynalezl zmrzlinu, která zlepšuje fyzické výkony ve sportu
Zdroj: odditycentral.com

Valerio Sanguigni je italský lékař, který vynalezl zdravou zmrzlinu. Dokonce zdravou tak, že zlepšuje fyzickou kondici a výkony. Přitom chutná báječně.

Redakce Extrastory.cz 14. listopadu 2016

Italská kuchyně je známá tím, že je velmi lehká a zdravá, ostatně také Italové se dožívají vysokého průměrného věku. Valerio Sanguigni se však domnívá, že značná část pochutin a pokrmů ztratí mnoho ze svých léčivých účinků předtím, než se dostane na stůl. Právě proto zvolil jako objekt svého zájmu zmrzlinu. Ta si všechny své vlastnosti uchovává, navíc se servíruje prakticky okamžitě.

Antioxidanty vyžadují velmi nízkou teplotu, takže opět je jasnou volbou zmrzlina. Sanguigni k její výrobě použil suroviny, které jsou výbornými antioxidanty, jako například kokosový prášek, lískové oříšky nebo zelený čaj. Krom toho využil starý recept na pravou italskou zmrzlinu. Tento pojem je sice už dnes zprofanovaný tím, že to o své zmrzlině prohlašuje snad každý výrobce, ale pravdou je, že skutečně existuje přesný recept, jak tento typ zmrzliny vyrobit. Ten je ošem podle Sanguigniho tajný.

Finální produkt Sanguigni předložil svým studentům k ochutnání. Tedy jen části studentů. Druhá půlka dostala normální zmrzlinu. Obě skupiny pak v rámci testu měly jezdit na rotopedech a šlapat, co nejrychleji dokázali. Studenti, kteří zkonzumovali antoxidační zmzlinu, měli výrazně lepší výsledky než druhá skupina. Další testy ukázaly na zlepšení kardiovaskulárních funkcí v těle u lidí, kteří jedli Sanguigniho zmrzlinu. Ten už si ji také nechal patentovat, takže mu jeho nápad nikdo neukradne.

Další články

Zavří­t reklamu