válkaČeskoslovenskoobjevy

Italské sídlo duchů nezničila ani lavina. V minulosti se v něm údajně odehrávaly rituální vraždy

Italské sídlo duchů nezničila ani lavina. V minulosti se v něm údajně odehrávaly rituální vraždy
Zdroj: vintag.es
+ 16 fotek+ 17 fotek

Červený dům, Sídlo duchů nebo také Dům čarodějnic - to všechno jsou přezdívky, kterými se může "pyšnit" Villa De Vecchi. Sídlo postavené v 19. stoletím bohatým hrabětem Felicem De Vecchi láká urbexové výzkumníky, lovce duchů, ale i úplně obyčejné vandaly.

Simona Knotkova 21. listopadu 2018

Hrabě Felice De Vecchi byl šéfem Italské národní gardy a sehrál klíčovou roli během takzvaných Pěti dnů v Milánu, vítězného lidového povstání proti rakouské vládě, které se odehrálo ve dnech 18. až 22. března 1848. Vecchi byl náruživým cestovatelem a obzvláště se mu zalíbilo v údolí Valsassina. Nedaleko Comského jezera se rozhodl postavit stavení, které by sloužilo jako letní sídlo pro jeho rodinu. Společně s architektem Alessandrem Sidolim navrhli dům inspirovaný barokním a klasicistickým stylem východoevropských zemí. Jeho stavba započala v roce 1854 a skončila o tři roky později. Součástí vily byl také rozsáhlý park o velikosti 130 tisíc metrů čtverečních, jehož hlavní ozdobou byla velká kašna. Uvnitř nechyběly moderní vymoženosti v podobě topení či kuchyňského výtahu.

Rok před kompletním dostavením Alessandro Sidoli zemřel. Už to bylo podle některých první znamení, které předvídalo vile pochmurný osud. Rodina ve vile žila několik krátkých let, ale v roce 1862 ji podle místních legend prý stihla hrozivá tragédie. Hrabě se jednoho dne vrátil domů a našel svou manželku zavražděnou. Dcera beze stopy zmizela. Zoufalý muž si v pouhých čtyřiceti šesti letech vzal život.

Vilu následně zdědil Feliceho bratr Biago. Ten se během následných rekonstrukcí zasloužil o to, že ze sídla zmizelo množství charakteristických východoevropských prvků. Později se však společně s rodinou odstěhoval. Následné roky dům změnil množství majitelů. Ve 20. letech v něm několik nocí údajně strávil britský okultista Aleister Crowley. Vila se následně stala vyhledávaným místem jeho následovníků a podle různých historek v ní mělo dokonce docházet k rituálním vraždám a sebevraždám. Další svědkové vyprávěli, jak se z domu v noci ozývá zvuk piana.

Ať už byla pravda jakákoliv, tajemné příběhy udělaly své a Villa De Vecchi si vysloužila pověst nejstrašidelnějšího domu Itálie. Na místě stojí dodnes a už dávno jsou ty tam její přepych a sláva. Zajímavostí je, že v roce 2002 byly okolní stavby zničeny lavinou. Chátrajícímu a vandaly poničenému domu se ale přírodní zkáza jako zázrakem vyhnula.

V naší galerii si prohlédněte snímky, které na místě pořídil fotograf Jeff Kerwin.

Další články

Zavří­t reklamu