válkaČeskoslovenskoobjevy

Italové šetří planetu. Vyrábí brčka z těstovin

Italové šetří planetu. Vyrábí brčka z těstovin
Zdroj: boredpanda.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Nedokážete si studený nápoj představit bez brčka? Potom se aspoň rozhodněte pro ekologickou variantu. Řešením můžou být například těstovinová brčka Stroodles.

Simona Knotkova 11. října 2019

Plastová brčka jsou jedním z produktů, bez kterých se v běžném životě obejdeme (výjimkou jsou například úrazové či pooperační stavy). Přesto si velká část populace navykla na jejich pravidelné používání a jejich odpadem zaplavuje planetu. Cílem nejednoho ekologického hnutí nyní je, aby se plastové, ve většině případů jednorázové slámky přestaly úplně vyrábět. Konzumenti ostatně mají na výběr z mnoha alternativ. Jednou z nich se v poslední době stala také brčka z těstovin, které vyrábí italská firma Stroodles. Její zakladatel Maxim Gelmann doufá, že výrobek donutí více lidí přemýšlet nad svým jednáním.

„Stroodles je spíše hnutí, vzdělávací společnost a brána k udržitelnějšímu chování a myšlení. Brčko je náš první komunikační kanál v našem boji proti plastům. Tímto způsobem se chceme dostat k lidem, kteří se o životní prostředí zase tolik nezajímají, a ukázat jim, jak jednoduché je udělat změnu. Jedná se o zábavný způsob, který nikomu nekáže a na nikoho neukazuje. Chci, aby se lidé sami sebe zeptali: ‚Proč je v mém pití těstovinové brčko?‘ Když si takové věci začnou ostatní uvědomovat sami, snáze dojdou k poznání. A když jim pak v budoucnu někdo nabídne plastový sáček, třeba se budou chovat jinak,“ myslí si Gelmann

Těstovinová brčka jsou vhodná pouze do studených nápojů, kde vydrží hodinu. To sice není moc dlouho, ale na stranu druhou se snadno rozkládají a nikdo nemá práci s jejich recyklováním. „Obecně nedoporučujeme používat slámky do horkých nápojů, protože hrozí riziko popálení. Pokud si s brčkem ale chcete třeba jen zamíchat kávu, je to naprosto v pořádku. Některé děti s ním také pijí horkou čokoládu a líbí se jim, jak je pak ohebné,“ vypráví muž.

Reakce na internetu jsou různorodé a někteří uživatelé se například pozastavují nad tím, jak asi může nápoj pitý těstovinou chutnat. Jiní ale oceňují nápad a snahu najít ekologické řešení.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu