válkaČeskoslovenskoobjevy

Íránský generál obvinil Izrael z krádeže sněhu a mraků

Íránský generál obvinil Izrael z krádeže sněhu a mraků
Zdroj: odditycentral.com

Že se Írán a Izrael nemají vůbec rádi a že mezi těmito dvěma státy dochází čas od času ke slovním přestřelkám, je známá věci. Přesto některé výroky vyvolávají údiv. Například ten, který pronesl brigádní generál Gholam Réza Džalalí. Viní Izrael z krádeže mraků na íránském nebi.

Tomáš Chalupa 11. července 2018

K výrokům došlo na tiskové konferenci, kterou Džalálí uspořádal, a na které se mimo jiné hovořilo i o dlouhotrvajícím suchu, které sužuje Írán. Džalálí novinářům řekl, že za sucho může Izrael a jedna další země. Džalálí také citoval jakousi studii, podle které jsou hornaté oblasti nad 2200 metrů výšky od Afghanistánu až po Středozemní moře pokryty sněhem. Ovšem kromě těch, které se nacházejí v Íránu.

„Měnící se klima v Íránu je velmi podezřelé. Cizí zasahování zřejmě hraje v tomto procesu svou roli,“ řekl na tiskové konferenci Džalálí. „Izrael a další země pracují na tom, aby mraky, které jsou v Íránu, nemohly spustit déšť. Na konci toho všeho čelíme krádeži sněhu a mraků,“ dodal Džalálí.

Džalálího výroky byly natolik hloupé, že dokonce i Íránská meteorologická služba přispěchala s tvrzením, že žádná krádež mraků ani sněhu prostě není možná. „Írán čelí suchu, což je globální trend, který se netýká jen Íránu. Zvedání podobných témat není řešením problému, ale naopak nás od nich vzdaluje,“ uvedl Ahad Vazife, ředitel Íránské meteorologické služby.

Podle agentury AFP to není poprvé, co Íránci přišli s podobnými absurdními tvrzeními. Před sedmi lety tehdejší íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád prohlásil, že evropské státy mají plán, jak pomocí svých zařízení přimět mraky, aby déšť spadl jen na evropském kontinentu. V Íránu zkrátka mají v těchto věcech trochu zmatek.

Další články

Zavří­t reklamu