Videa z Japalaghyho parkourového života jsou fascinující, bohužel za ně nyní sedí ve vězení. | zdroj: youtube.com


Íránská policie zatkla parkouristu za pohoršující polibek

TÉMATA: parkour | írán | morálka | vězení

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 06. 2020 | 08:00

V Íránu platí velmi striktní pravidla, co se týče kontaktů mužů a žen. Není dovoleno nic, co běžně známe na Západě, tedy ani polibky na veřejnosti. Parkourista Alireza Japalaghy si ale ze zákazů nic nedělá a se svojí přítelkyní se líbá na střechách domů v různých krkolomných a nebezpečných pozicích. Teď si pro něj došla policie.

Alireza Japalaghy i jeho přítelkyně skončili ve vazbě za „pohoršující polibek“. Bizarní je, že policii nijak nevadí fakt, že dvojice šplhají na různé budovy a provádí nebezpečné kousky, ale čistě fakt, že se tam líbají. Inu, Írán je Írán, tam pro podobné věci tamní náboženská mravní policie nemá žádné pochopení. Pár podle soudu porušil právo Šária a musí být podle něj také souzen.

Policie vyhledala Japalaghyho poté, co zveřejnil ze svého parkouristického výletu video na YouTube. To dělá pravidelně, takže bylo jen otázkou času, než dojde policii trpělivost. Jak řekl sám Japalaghy, policie jej nejprve kontaktovala telefonem s tím, že má přijít na policejní stanici, aby se vyhnul potupnému odvedení z domu v poutech. Japalaghy tedy druhý den na policii skutečně šel a již se nevrátil, neboť skončil ve vězení, jak sdělil jeho bratr. 

Íránský režim patří k nejkonzervativnějším na světě, je také společně s Čínou a Saúdskou Arábií na čele žebříčku vykonaných poprav. Běžné jsou tresty bičování, které vede často ke smrti, bičovány jsou ženy i nezletilí, to stejné platí i o popravách. V Íránu sedí ve vězení celá řada politických odpůrců stávajícího režimu a protestujících z protivládních demonstrací. Nemenší skupinu pak tvoří právě lidé, kteří se jakýmkoliv způsobem prohřešili proti mravnostním zákonům, což může být například nevhodné oblékání, pití alkoholu, pouštění hudby atd. Jaký trest na Japalaghyho čeká, zatím není jasné, stejně tak ani nebylo stanoveno datum soudního přelíčení.

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 06. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu