válkaČeskoslovenskoobjevy

Inženýr čistil synťák z éry hippies, omylem se sjel LSD

Inženýr čistil synťák z éry hippies, omylem se sjel LSD
Zdroj: allthatsinteresting.com

Eliot Curtis je manager rádia KPIX Channel 5. Při čištění jednoho starého syntetizátoru se mu stala taková nemilá příhoda a on zažil devítihodinový trip z LSD.

Tomáš Chalupa 2. srpna 2019

Curtis našel syntetizátor Buchla 100 v jedné skříni na univerzitě v East Bay v San Franciscu. Zjevně nikomu nepatřil ani nikomu nechyběl, tak si jej vzal do práce s tím, že jej dá trochu do pořádku. Nástroj pocházel ze šedesátých let, což byla doba, kdy frčelo LSD a marihuana a hudebníci svými prsty sahali na kde co a zanechávali za sebou zbytky těchto drog,

Když Curtis začal s čištěním nástroje, rychle si uvědomil, že se začíná cítit divně. To, co považoval za špínu, byly zbytky LSD. Buchla 100 byl doslova pokrytý LSD. Ale až když oddělal kryt, dostal pořádnou dávku. V tmavém uzavřeném prostředí se dařilo kyselině lysergové udržet své účinky přes padesát let. „Byl jsem na tripu asi devět hodin,“ uvedl Curtis, kterého prý ani nenapadlo, že by substance mohla mít nějaké účinky po tolika letech. Opravu syntetizátoru pak raději dokončil v rukavicích. Je otázkou, zda drogu někdo v syntetizátoru zapomněl nebo ji tam uložil pro pozdější spotřebu, na kterou už nedošlo.

Samotný syntetizátor Buchla 100 má minulost spojenou s drogami. Jeho vynálezce Don Buchla byl kamarád s jiným inženýrem Owsleyem Stanleym, který byl známý tím, že vařil nejčistší LSD.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu