válkaČeskoslovenskoobjevy

Inkové naráželi hlavy mrtvých rebelů na kůly

Inkové naráželi hlavy mrtvých rebelů na kůly
Zdroj: dailymail.co.uk

Incká společnost byla velmi násilná a plná krvavých rituálů. Neméně brutálně se Inkové chovali také ke svým nepřátelům. Archeologové našli důkazy, že hlavy mrtvých nepřátel naráželi na kůly a vystavovali ve městech.

Tomáš Chalupa 12. září 2019

Na nalezišti Iglesia Colorada v Chile našli archeologové několik lebek z období incké říše. Na lebkách byly otvory a další známky, které ukazovaly na to, že byly nabodnuty na kůly. To mělo podle archeologů jediný význam – vystavit je jako trofeje. Podle archeologů byly tyto hlavy používány jako symbol moci a měly zastrašit případné rebely. Nešlo totiž přímo o nepřátele, ale o členy vzbouřené provincie, která odmítala inckou nadvládu. Incká říše byla rozsáhlá a z centra k jejím okrajovým částem to byla velká vzdálenost. Bylo tedy těžké kontrolovat periferie, které se čas od času vzbouřily. To byl případ i města Iglesia Colorada. To bylo jako hlavní opěrný bod rebelů a centrum vzbouřené provincie.

Dvě ze tří zkoumaných lebek patřily mladým ženám ve věku mezi 16 – 30 lety. Další lebka patřila malé dívce. V oblasti bylo nalezeno ještě nejméně pět dalších lebek, které jsou dále zkoumány. Už nyní je ale jasné, že Inkové vzbouřené město dobyli a umístili tam hlavy poražených nepřátel jako výstrahu. Nešlo přitom o bojovníky, ale o civilisty.

Další články

Zavří­t reklamu