Spolu s Gretou Garbo byla  Ingrid Bergmanová nejúspěšnější švédskou herečkou, která dobyla Hollywood. Díky znalostem jazyků hrála i v německých, francouzských a italských filmech.

Spolu s Gretou Garbo byla Ingrid Bergmanová nejúspěšnější švédskou herečkou, která dobyla Hollywood. Díky znalostem jazyků hrála i v německých, francouzských a italských filmech. | zdroj: LIFE


Ingrid Bergmanová: život v obrazech. Svět si připomíná 100. výročí narození hollywoodské hvězdy

TÉMATA: hollywood | herci | ingrid bergman

user-avatar

Blondie

28. 08. 2015 | 08:22

29. srpna uplyne 100 let od narození jedné z nejpopulárnějších a nejslavnějších švédských hereček Ingrid Bergmanové (1915-1982). Její dcera, herečka a modelka Isabella Rosselliniová, již s předstihem vydala o své matce knihu, nazvanou "Ingrid Bergmanová – Život v obrazech", i reedici matčiny autobiografie „Můj příběh“, z níž bude v několika velkých městech předčítat úryvky spolu s dalšími slavnými herci. Obrazová autobiografie obsahuje více než 500 fotografií, které dokumentují oslnivou kariéru trojnásobné držitelky Oscara i její leckdy dramatický osobní život, plný lásek i zklamání, ztráty přízně publika i triumfálních návratů na výsluní. Podívejme se na některé z nich.

user-avatar

Blondie

28. 08. 2015 | 08:22

Zavří­t reklamu