Tenhle indický taxikář odchytává volném čase hady, kteří zabloudili do lidských příbytků. | zdroj: Daily Mail


Indický zaklínač hadů tvrdí, že hadi nejsou tak jedovatí jako lidé

Tenhle chlapík z Indie jménem Balasubramaniam pracuje na částečný úvazek jako zaklínač hadů. Chytá nebezpečné hady a vynáší je z lidských obydlí, pracovišť, škol i aut. Hadů, ani těch jedovatých, se nebojí, i když je v případě uštknutí silně alergický na protijed. Svou práci dělá z lásky ke zvířatům a tvrdí, že hadi nejsou tak jedovatí jako lidé. „Jsou to naši přátelé,“ tvrdí a na důkaz své nebojácnosti klidně políbí smrtelně jedovatou kobru!

user-avatar

Konny

6. 10. 2014 | 21:15

Hadů se nebojí, tvrdí, že mnohem nebezpečnějším stvořením je člověk.

S chytáním hadů začal Balasubramaniam před více než 30 lety a za tu dobu jich z domácností osvobodil více než 40 tisíc. Jen čtyřikrát byl jimi uštknut a při podání antiséra dostal silnou alergickou reakci. Navzdory tomu, že každá jeho výprava za hady může být tou poslední, Balasubramaniam se nevzdává. Denně pochytá až 10 hadů, přičemž více než polovinu tvoří smrtelně jedovaté kobry a výjimkou není ani zmije paví, která je jedním z nejnebezpečnějších hadů v jižní Asii.

Chyceného hada vloží do uzavřené nádoby a odnese do přírody.

„Málokdy mám volno,“ přiznává skromný Ind, který je hlavní profesí taxikářem. „V nejhektičtějších dnech mívám někdy až 20 telefonátů a ujedu 80 kilometrů po městě,“ dodává. Za práci si přitom nic neúčtuje, přijímá jen dobrovolné dary v rozmezí od 10 do 100 rupií (3-30 Kč). „Kdybych své služby zpoplatnil, lidé by hady raději zabili,“ vysvětluje své motivy.

S hady to tenhle hadí mág opravdu umí. Přitom je silně alergický na protilátku podávanou po hadím uštknutí.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Konny

6. 10. 2014 | 21:15

Zavří­t reklamu