Děti z malé vesnice v Himalájích se naučily létat na koštěti jako Harry Potter.

Děti z malé vesnice v Himalájích se naučily létat na koštěti jako Harry Potter. | zdroj: mashable.com


Indický učitel naučil své žáky létat na koštěti jako Harry Potter

TÉMATA: děti | indie | fotografie

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 02. 2016 | 12:00

Na indické straně Himaláje leží malá vesnice Kalap. V ní pracuje učitel Anšu Agarwai. Ten jednoho dne pustil dětem v rámci výuky angličtiny film Harry Potter. Děti byly nadšené a chtěly se také stát kouzelníky. Hlavně toužily umět stejně jako Harry Potter létat na koštěti. Agarwai se rozhodl, že jim to umožní.

Vytáhl děti ven, sehnal košťata a začal fotografovat. Díky nádherné scenérii mohl pořídit opravdu nádherné fotky. Pak už stačilo jen trochu editace a výsledkem byly fotografie dětí létajících na svých košťatech.

"Od té doby, co jsem se začal zabývat levitujícími fotografiemi, jsem uvažoval o tom, jak zhmotnit jejich představy," říká Agarwai. Využil k tomu také tradiční místní míčovou hru quidditch. Postavili dřevěnou konstrukci, na které mohly děti stát. A také je fotil při hře s míčem. Pak s pomocí photoshopu vytvořil snímky, které zachycují děti, které nejen létají na košťatech, ale také hrají quidditch.

"Přišly se na to podívat i děti ze širokého okolí. Fotili jsme čtyři pondělí po sobě a vždy přišlo hodně dětí z okolních vesnic,"  prozrazuje Agarwai. Není třeba dodávat, že snímky se malým Harry Potterům velmi líbily.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 02. 2016 | 12:00

Zavří­t reklamu