válkaČeskoslovenskoobjevy

Indický podnikatel se bál zabít se sám. Na svou vraždu si najal puberťáka s kumpány

Indický podnikatel se bál zabít se sám. Na svou vraždu si najal puberťáka s kumpány
Zdroj: Profimedia

Rozhodnutí o ukončení svého života není žádné rozhodování, kam jet na dovolenou. Je to čin zoufalého člověka, který už nevidí světlo na konci tunelu. Do takovéto situace se dostal jeden zámožný Ind, který ovšem zřejmě nepočítal s tím, že realizace sebevraždy nebude tak jednoduchá, jak si asi představoval.

Marta Šindlauerová 1. července 2020

Čtyřicetiletý podnikatel Gaurav Bansal z indického Dillí se kvůli koronavirové krizi dostal se svou firmou do vážných finančních nesnází. To se vážně podepsalo na jeho psychickém stavu, a proto se odhodlal k smutnému řešení: rozhodl se, že svízelnou situaci vyřeší svým odchodem z tohoto světa. Mimo jiné by to jeho rodině přineslo peníze z životní pojistky. To Bansala k činu motivovalo ještě více. Nejprve chtěl nešťastník provést všechno sám, ale pak si uvědomil, že na to, aby se sám zabil, nemá vůbec odvahu. A tak Bansal naplánoval svoji vlastní vraždu, respektive asistovanou sebevraždu.

Na sociálních sítích se seznámil s nezletilým mladíkem, který byl ochoten mu tímto způsobem pomoci. Onen mládenec se pak ještě pro jistotu spojil se svými dalšími přáteli – osmnáctiletým studentem, jedenadvacetiletým pouličním prodavačem a šestadvacetiletým krejčím. Sebevražedné komando nejprve chtělo Gaurava vyprovodit z tohoto světa zastřelením, na černém trhu se jim ale žádnou zbraň získat nepodařilo. Byznysmen tak přispěchal s alternativním řešením – suicidium proběhne formou oběšení. Podnikatel vybral oblast a strom, kde se celá akce uskuteční, předal vražedné čtyřce odměnu 1200 dolarů (kterou si chlapci rozdělili), nezapomněl si do kapsy dát identifikační průkaz (aby tím usnadnil vyšetřovatelům práci) a hrůzné dílo bylo vykonáno.

Visící bezvládné tělo našla ráno policie a sebevraždu ihned vyloučila, neboť měla mrtvola pevně svázané ruce. Vše se tedy začalo vyšetřovat jako vražda a kriminalisté byli bossovi celé záležitosti – onomu nezletilému chlapci – brzy na stopě. On i jeho kolegové byli podrobeni výslechu, během kterého trvali na tom, že je o usmrcení Bansal sám prosil a trval na tom, aby to brali tak, že mu pomáhají.

Jak tito „pomahači“ dopadli, se v médiích nepropírá. Z morálního a etického hlediska je asistovaná sebevražda velmi složitým tématem, které často končí ve slepé uličce. Gaurav Bansal se ale podobá těm, kdo si přejí eutanázii – proč žít, když člověk nechce?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu