válkaČeskoslovenskoobjevy

Indický mladík pět měsíců předstíral, že je doktor. Nyní mu hrozí vězení

Indický mladík pět měsíců předstíral, že je doktor. Nyní mu hrozí vězení
Zdroj: odditycentral.com

Devatenáctiletý Adnan Khurram nemá vystudovanou medicínu. Přesto se z neznámých důvodů vydával za člena lékařského týmu a mátl tím ostatní doktory.

Simona Knotkova 2. května 2018

V ordinaci byste ho sice nenašli, ale na každém nemocničním mítinku či události nemohl chybět. Stačil mu k tomu lékařský plášť a fonendoskop kolem krku. Měl také instagramový účet, na kterém vystupoval jako Dr. Adnan Khurram.

„Procházel se vždycky po místnosti. Zjistili jsme, že každému doktorovi tvrdil něco jiného. Jedněm se představoval jako praktikant, praktikantům zase říkal, že je vysokoškolský student medicíny. Dokonce se dostal do naších WhatsApp skupin,“ vypovídá Harjit Singh, vedoucí praktikantů z Institutu lékařských věd v Novém Dillí.

Mladík plnil svůj Instagram věrohodnými snímky

Mladík plnil svůj Instagram věrohodnými snímky

I když se mladík ve verzích svého původu rozcházel, ostatním doktorům trvalo pět měsíců, než podvodníka ve svých řadách odhalili. Až později jim začalo být divné, že Khurram stíhá všechny nemocniční akce. S více jak dvacetihodinovými pracovními dny měli stěží čas se vyspat. Mladý muž s tím ale očividně neměl problémy.

„Byli jsme překvapeni, že stíhá všechny události institutu, dokonce i ty, které organizovaly jiné zdravotnické organizace. Každý večer se potloukal kolem nemocniční kavárny a doktorského hostelu. Začalo nám připadat podivné, že má tolik volného času,“ pokračuje Singh.

Podezření nakonec vyústilo v kontaktování policie, která Khurrama zatkla zrovna před nemocničním maratónem. Nyní mu na krku visí obvinění za podvod. Není přitom stále moc jasné, proč devatenáctiletý Ind předstíral, že je doktor.

Nač studovat školy? Dejte si kolem kroku fonendoskop a je z vás doktor

Nač studovat školy? Dejte si kolem kroku fonendoskop a je z vás doktor

Ve své původní výpovědi Khurram tvrdil, že se tak stalo proto, aby se spřátelil s lékařským kolektivem, a připravil tak lepší podmínky pro léčbu umírajícího člena jeho rodiny. Později se ale nechal slyšet, že prostě jenom rád trávil čas mezi studovanými doktory a snil o tom, že se jednoho dne stane jejich skutečným kolegou. Sama policie byla ostatně udivená, jak skvělé znalosti z oboru medicíny muž měl a jak dobře znal oddělení Institutu lékařských věd a jeho zaměstnance.

Nejsme si jen jisti, kdo by se chtěl nechat ošetřit lékařem s podobnou minulostí…

Další články

Zavří­t reklamu