Maharádža Singh si koupil šest rolls-royců, aby sloužily jako popelářské vozy.

Maharádža Singh si koupil šest rolls-royců, aby sloužily jako popelářské vozy. | zdroj: vintag.es


Indického krále v prodejně Rolls-Royce urazili, pomstil se nevídaným způsobem

TÉMATA: auta | indie

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 10. 2017 | 14:00

Indický maharádža Jai Singh navštívil ve třicátých letech minulého století Londýn. Jedním z míst, kam se podíval, byla také prodejna luxusních vozů Rolls-Royce.

Rádža byl oblečen do civilního obleku a nebylo na první pohled zřejmé, že jde o vládce velké části Indie. V autosalonu se zeptal na cenu vystavených vozů. Prodejce ho ale měl za jednoho z mnoha chudých Indů, a velmi nevybíravě krále ze své prodejny vyhodil. 

Maharádža byl pochopitelně uražený a hned se vrátil do hotelu. Požádal služebnictvo, aby zavolalo do prodejny, že tam do hodiny dorazí indický král. Nechal se obléci do nejlepších šatů a vrátil se do autosalonu. Tam na něj čekal červený koberec a vše bylo připraveno na tak významnou návštěvu. Maharádža zakoupil na místě všech šest vozů a zaplatil i náklady na dopravu do Indie.

Když se rádža vrátil do Indie, nařídil místním úředníkům, že všech šest rolls-royců budou používat na vyvážení městských odpadů. Zpráva o tom se rychle rozšířila do celého světa a reputace značky utrpěla silnou škodu. Dokonce i majitelé těchto vozů byli vysmívání, jestli v nich také vyvážejí odpady jako v Indii. Firma musela reagovat, protože z celé záležitosti se začal stávat neúnosný problém.

Majitel společnosti poslal maharádžovi telefgram s omluvou. Jako kompenzaci mu nabídl zdarma šest nových vozů značky Rolls-Royce, pokud přestane ty své používat jako popelářské vozy. Maharádža uznal, že firmě udělil lekci, a nabídku přijal. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 10. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu