válkaČeskoslovenskoobjevy

Indická armáda objevila stopy yettiho, na sítích má z ostudy kabát

Indická armáda objevila stopy yettiho, na sítích má z ostudy kabát
Zdroj: odditycentral.com

Značný rozruch vzbudila indická armáda, která na twitteru oznámila, že jeden z jejích horských týmů narazil na podivné stopy, které zřejmě patří bájnému yettimu. Na sociálních sítích ale místo zájmu sklízí spíše výsměch.

Tomáš Chalupa 9. května 2019

Skupina vojáků z horského týmu našla poblíž základního tábora na hoře Makalu ve sněhu několik stop o rozměrech 81×31 cm. Armáda dala na sociální síť Twitter zprávu, že jde o vůbec první pozorování stop yettiho. Armáda prý vše důkladně přezkoumala a došla k závěru, že stopy odpovídají yettimu, respektive všemu, co se o yettim doposud ví. A jiné zvíře to prý být nemůže.

Zřejmě nešlo o vtip, protože armáda se tématu poměrně intenzivně drží a odráží námitky kritiků. Ty se začaly množit prakticky okamžitě. „Armáda by si měla více prověřovat informace, než prohlásí něco tak směšného,“ napsal do komentářů jeden z uživatelů Twitteru. Jiní prostě poukazují na fakt, že yetti neexistuje.

Indická armáda si zřejmě chtěla zvýšit reputaci nebo prostě přijít s něčím zajímavým, ale kritika na ni prší ze všech stran. Navíc snímky vůbec samotné vůbec nejsou průkazné a může na nich být cokoliv. Jak došli indičtí vojáci k závěru, že patří zrovna yettimu, je stejnou záhadou, jako sama existence tohoto bájného tvora.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu