Svámí Šivánanda a jeho pas, ovšem tento dokument nedokazuje bez pochybností, že je mu 120 let. Na druhou stranu, není důvod tomu nevěřit.

Svámí Šivánanda a jeho pas, ovšem tento dokument nedokazuje bez pochybností, že je mu 120 let. Na druhou stranu, není důvod tomu nevěřit. | zdroj: messagetoeagle.com


Ind tvrdí, že je mu 120 let a je stále panic

TÉMATA: indie | lidé | senioři | rekordy

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 12. 2016 | 08:00

Svámí Šívananda je indický buddhistický mnich, který tvrdí, že se nikdy nedotkl ženy. A také prohlašuje, že je mu 120 let. V podstatě není důvod, proč mu to nevěřit.

Právě svou sexuální zdrženlivost považuje Svámí Šivánanda za důvod své dlouhověkosti. "Disciplína je nejdůležitější věc v životě. Se zdrženlivostí a disciplínou v jídle, sexu a cvičení dosáhne člověk čehokoliv," tvrdí mnich. 

Podle svého pasu se narodil 8. března 1896. To by z něj dělalo rekordmana mezi muži, překonal by i nejstaršího muže – Japonce Džiroemona Kimuru, který zemřel ve věku 116 let. Ovšem Svámí Šivánanda nemá rodný list, do pasu se uvádějí informace, které tam člověk sám zadá. 

Jinak receptem na dlouhověkost je podle Šivánandy  kromě sexuální abstinence také denní cvičení jógy a vyhýbání se alkoholu. Svámí Šivánanda  jí každý den to samé – vařenou rýži a čočku se zelenými chilli papričkami. Jeho stoupenci ho považují za svatého muže, přemlouvají ho, aby se nechal zaregistrovat do Guinnessovy knihy rekordů. Ovšem bez platného rodného listu to nepůjde a ten mnich bohužel nemá. A zdá se, že jej ani nepotřebuje. Guinnessovy rekordy jej nezajímají, oddává se pouze cvičení a meditaci. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 12. 2016 | 08:00

Zavří­t reklamu