Spadlo v roce 1941 u Mysu Girardeau UFO?

Spadlo v roce 1941 u Mysu Girardeau UFO? | zdroj: beforeitsnews.com


Incident z Mysu Girardeau předcházel Roswellu, média však nezajímal

TÉMATA: ufo | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 02. 2016 | 11:30

Roswell, tedy přesněji pád létajícího talíře do pouště u městečka Roswell, spustil celosvětový zájem o UFO, který trvá až do dnešních dnů. Přitom existoval incident, který se odehrál ještě před Roswellem, jen se mu nedostalo žádné popularity. Došlo k němu na Mysu Girardeau v americkém státě Missouri.

O tomto incidentu se svět dozvěděl až v toce 1991, když o něm ve své knize psal ufolog Leonard Stringfield. Ten cituje jistou Charlette Mannovou. Její dědeček William Hoffman jí vykládal o tom, že byl svědkem na místě havárie létajícího talíře. Stalo se to v roce 1941.

Hoffman byl pastorem baptistické církve a jedné letní noci mu volala policie. Prý došlo k leteckému neštěstí a jestli by pastor nemohl dát letcům poslední pomazání.Hoffman přirozeně souhlasil, nasedl do auta a vyrazil k Mysu Girardeau. Když dorazil na místo, všude se to jen hemžilo policisty, vojáky a hasiči. To, co Hoffman zprvu považoval za letadlo, se ukázalo jako létající talíř zabořený zčásti do země. Vedle stříbrného vraku talíře ležela tři těla, každé jen něco málo přes metr dlouhé. 

Evidentně to nebyli lidé. Měli velké oči, žádné vlasy, na každé ruce pouze tři prsty. Zatímco létající talíř byl zčásti ohořelý, těla nejevila žádné známky popálení. Dírou v trupu bylo vidět dovnitř lodě, Hoffman tam zahlédl stříbrné křeslo a nejrůznější páky a světelné ukazatele. Stěny byly pokryté obrazci podobajícími se egyptským hieroglyfům. 

Hoffman skutečně dal mrtvým tvorům poslední pomazání. Než odešel, byl požádán policejním důstojníkem, aby o události s nikým nemluvil. Hoffman to ovšem krátce po návratu prozradil celé své rodině. Dva týdny po havárii Hoffmana navštívil místní fotograf Garland Fronabarger a dal mu fotografie mrtvých mimozemšťanů, které na místě havárie pořídil. Hoffman je později předal svému synovi. Ten je dal v padesátých letech fotografovi Walteru Fiskovi, aby je prozkoumal. Od té doby nikdo fotografie neviděl. A Fisk přerušil veškeré kontakty. Zemřel v roce 2012, aniž by komukoliv řekl, kde fotky jsou.

Tady tedy příběh končí. Kromě Hoffmana se nikdy nenašel žádný svědek, ani se neobjevily důkazy, které by potvrdily, zda k něčemu podobnému opravdu došlo. 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 02. 2016 | 11:30

Zavří­t reklamu