válkaČeskoslovenskoobjevy

Imigranta údajně připoutali v restauraci řetězy. Pojistili si tak, že zaplatí

Imigranta údajně připoutali v restauraci řetězy. Pojistili si tak, že zaplatí
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Internet obletěla fotografie venezuelského imigranta, který měl v peruánské restauraci údajně zažít pokořující a diskriminační jednání. Aby si podnik pojistil, že zaplatí, připoutal ho řetězem ke stolu.

Simona Knotkova 12. června 2019

O případu jako první informoval na svém Twitteru venezuelský novinář Luis Martinez, redaktor webu La Patilla. Fotografie mu prý poslal muž, který se do Peru dostal jako imigrant. Sotva vstoupil do podniku a usadil se ke stolu, personál ho dle jeho slov připoutal řetězy. Chtěl si tak pojistit, že muž neodejde bez placení.

Podle Martineze se jedná o jasný důkaz diskriminačního a xenofobního chování vůči venezuelským přistěhovalcům, kteří do Peru proudí kvůli neuspokojivé politické situaci ve své vlasti. Kromě Peru se nejčastěji usídlují také v Brazílii a Kolumbii.

„Venezuelci mají svou důstojnost. Nikde na světě bychom neměli dovolit, aby k podobným xenofobním činům docházelo,“ napsal si žurnalista na sociální síť.

Tvář muže je na fotkách vyrastrovaná a redaktor neuvádí ani jeho jméno, ani jméno restaurace. I to jsou jedny z důvodů, proč velká část uživatelů Martinezovi nevěří a jeho příběh označila za fake news. Podle komentujících je především nesmyslné, že by se jakýkoliv člověk nechal sám dobrovolně spoutat, a to ještě v takovém zařízení jako je restaurace.

Novinář se proti těmto nařčením odvolal a v dalším tweetu případ doplnil o podrobnosti: „Protože někteří vyjádřili své pochybnosti o věrohodnosti případu, přináším další informace. Člověk na fotografiích si nepřál, aby bylo jeho jméno zveřejněno, protože má strach, že mu to někdo oplatí. Tvrdí, že netušil, co se bude dít, až dokud si nesedl. Poté, co pořídil fotky, odešel, nic si tam neobjednal. Jméno restaurace si nechal pro sebe, protože na ni chce podat stížnost.“

Od té doby ovšem všechny tweety z jeho Twitteru zmizely, což znovu přihrává domněnce, že se jedná o smyšlenou historku. Otevřete naši galerii a sami zkuste posoudit, zda se může jednat o věrohodné svědectví, nebo si někdo celý příběh jenom vycucal z prstu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu