válkaČeskoslovenskoobjevy

Ikonické foto: Žena se pere s policisty, kteří ji zachraňují před sebevraždou

Ikonické foto: Žena se pere s policisty, kteří ji zachraňují před sebevraždou
Zdroj: rarehistoricalphotos.com

Američanka Edna Egbert si myslela, že jí válka vzala jediného syna. Trápení se rozhodla vyřešit sebevražedným skokem.

Simona Knotkova 24. března 2018

Psal se rok 1942 a spousta mladých mužů bojovala ve válce. Jedním z nich byl také Fred, syn dvaačtyřicetileté Edny Egbert. Žena od něj bohužel už delší dobu nedostávala žádné zprávy a začínala být přesvědčená o tom, že v bojích zahynul. Zoufalou situaci se rozhodla vyřešit neméně zoufalým řešením a 19. března vstoupila na římsu svého newyorského domu na Dean Street.

Skok z druhého patra by ji asi nezabil, ale pod domem se rozkládal ostnatý železný plot. Nešťastné matky si naštěstí zavčas všimli kolemjdoucí, kteří ihned informovali policii. Strážníci následně dorazili na místo a ženu začali přemlouvat, ať se vrátí do domu. Egbert na ně ale vytáhla malé zrcátko a začala se s nimi prát. Celému výjevu přihlíželo kolem šesti stovek svědků.

Když si žena nakonec sedla na římsu, jeden z policistů do ní šikovně strčil a ona spadla do sítě roztažené pod domem. Podívanou zachytil fotograf Charles Payne z Daily News.

Podle některých zdrojů měl příběh dokonce šťastný konec. Tehdy dvacetiletý Frederick Egbert, sloužící u námořnictva, byl v té době prý stále naživu.

Další články

Zavří­t reklamu