válkaČeskoslovenskoobjevy

Ikonické foto: Sophia Loren tlačí slavný sporťák Gullwing

Ikonické foto: Sophia Loren tlačí slavný sporťák Gullwing
Zdroj: autocult.fr
+ 2 fotky+ 3 fotky

Rčení o tom, že ten, kdo své auto miluje, ho tlačí, očividně platilo i pro filmové hvězdy. Ovšem Sophia Loren při poruše vozu jistě ocenila, že Gullwing jako jeden z mála vozů na světě může tlačit a řídit současně, aniž by jí v tom překážely dveře.

Yvonne Pokorná 14. listopadu 2020

Italskou herečku se slavným vozem pojí určité podobnosti: okouzlující křivky, divoký  temperament a při troše fantazie si můžeme dokonce představit, že otevřené dveře modelu Mercedes 300 SL zvaného Gullwing poněkud evokují její silně zakřivené obočí.

Mercedes 300 SL byl první silniční závoďák, svého času nejrychlejší na světě. Automobilka Mercedes ho v letech 1954 až 1957 vyráběla jako kupé s dveřmi otevíranými nahoru. A právě dveře byly jeho hlavní poznávací znamení – když se otevřela, připomínala rozevřená křídla racka, které jsou zavěšena na střeše.

Thumbnail # Začíná rekonstrukce unikátního Mercedesu Heinricha Himmlera
Mohlo by Vás zajímat:

Začíná rekonstrukce unikátního Mercedesu Heinricha Himmlera

Fotografie byla pořízena během automobilové Rally del Cinema, kterou v padesátých letech minulého století pořádal televizní magnát Ezio Radaelli. Nešlo o typickou rally, jako spíše o „spanilou jízdu“ na trase Řím – San Remo, jíž se účastnily přední filmové hvězdy. Sophii se tak auto nejspíš neporouchalo, spíše předváděla výjimečné vlastnosti Gullwingu a své neméně atraktivní křivky. Nicméně fanoušci, kteří svůj filmový idol chtěli vidět zblízka, se tak tlačili  k autu, až mu rozbili přední sklo. A to se herečce zrovna nelíbilo.

Další články

Zavří­t reklamu