válkaČeskoslovenskoobjevy

Ikonické foto: Před 20 lety se Britney Spears a Justin Timberlake oblékli celí do denimu

Ikonické foto: Před 20 lety se Britney Spears a Justin Timberlake oblékli celí do denimu
Zdroj: Profimedia

Jedno z nepsaných (a již překonaných) módních pravidel velelo, že denim se nenosí s denimem. Britney Spears a Justin Timberlake tuto zásadu před dvaceti lety porušili a vytvořili jeden z nejikoničtějších outfitů.

Simona Knotkova 12. ledna 2021

Na předávání amerických hudebních cen AMA’s v roce 2001 se hvězdný pár Britney Spears a Justin Timberlake objevil od hlavy až k patě oblečený v džínovině. Noční můra módních návrhářů se ve skutečnosti stala ikonou, která nám dnes nostalgicky připomíná počátek nového milénia. Zatímco o patchworkové šaty zpěvačky se postaralo duo Kurt a Bart, denimový kostým zpěváka navrhl kanadský stylista Steven Gerstein. O outfitu, který letos slaví dvacet let, se rozpovídal v rozhovoru s webem Jezabel.

Thumbnail # Denim je nesmrtelnou klasikou. Takhle to v něm seklo slavným osobnostem
Mohlo by Vás zajímat:

Denim je nesmrtelnou klasikou. Takhle to v něm seklo slavným osobnostem

„Bylo to jasné jako facka. Justin a Britney spolu tehdy chodili. Oznámili nám, že chtějí být oblečení do sladěného denimu. ‚Jak to chcete udělat? Kdo tohle nosí?‘ ptal jsem se jich. Jako inspiraci jsme si vzali oblek značky Costume National, který měl Justin oblečený na obalu desky Celebrity. Předělali jsme ho do džínoviny. V tu samou dobu jsme jednali s Levi’s a Britney spolupracovala s Kurtem a Bartem. U Levi’s jsme měli nějaké kontakty, takže to z nápadu přešlo během několika dní k realizaci. Zbytek je historie,“ vypráví muž.

Tehdy mu ani nedocházelo, že vytváří legendární kostým, na který budou vzpomínat a budou jej napodobovat další generace.

Thumbnail # Kdo neměl bony, neměl džíny
Mohlo by Vás zajímat:

Kdo neměl bony, neměl džíny

„Je to legrační, občas zapomínám, že je to vlastně můj výtvor a jak ikonický byl, protože na mé časové ose je to prostě jen jeden z milionů outfitů, které jsem musel vymyslet. Tenhle měl zkrátka větší tah na branku než zbytek. Je očividné, že to bylo právě spojení Britney a Justina, které přililo olej do ohně, ale bylo to opravdu organické. Byly to dvě děti, které chtěly udělat něco senzačního, chtěly vypadat super roztomile a společně ladit. Pro ně to bylo jako maturitní ples. Měli myšlenku a my splnili to, co chtěli.“

Na denimový outfit si zavzpomínal loni i sám Timberlake. „Když jste mladí a zamilovaní, děláte spoustu věcí,“ uvedl v podcastu The Daily Popcast.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu