válkaČeskoslovenskoobjevy

Ikona Star Treku Patrick Stewart seriálu nevěřil, čekal, že rychle skončí

Ikona Star Treku Patrick Stewart seriálu nevěřil, čekal, že rychle skončí
Zdroj: thevintagenews.com

Patrick Stewart získal největší proslulost jako kapitán Jean Luc Picard z hvězdné lodi Enterprise. Právě série s "jeho" posádkou jsou dodnes považovány za nejlepší. Sám plešatý herec ale nechtěl z počátku ani podepsat kontrakt a věštil celému seriálu brzký konec.

Tomáš Chalupa 1. března 2017

Stewart byl pro Hollywood ne příliš známý britský herec, jedny noviny ho dokonce označily za „poměrně neznáméno Shakespearovského herce“. Je pravda, že Stewart se cítil jako doma spíše na prknech divadel v Londýně než před filmovými kamerami, ale objevil se už v několika filmech. Hrál Lenina v Pádu orlů, Gurneye Hallecka v Lynchově Duně nebo Sejana v seriálu Já, Claudius.

V roce 1987 za ním a jeho agentem přišli, zda by si nezahrál kapitána v nové sérii Star Treku, pojmenované Nová generace. Stewart, přestože už hrál ve sci-fi Duna, vůbec tomuto žánru neholdoval a prakticky nic o něm nevěděl. Star Trek pro něj byla jen dvě slova, která neznamenala nic. Rozhodně se nijak nehrnul do podepsání šestileté smlouvy a celkově se s agentem shodli, že natáčení seriálu rychle skončí, protože nebude mít úspěch. Stejného názoru byli i jeho přátelé, se kterými nabídku konzultoval.

Nakonec se podařilo natočit první sérii a rázem bylo všechno jinak. Popularita seriálu byla ohromná. Když Stewart dorazil na sněm fanoušků Star Treku, čekal, že bude mluvit v lepším případě k pár stovkám lidí. Sešlo se jich však dva a půl tisíce a Stewart byl ohromen. Star Trek se stal Stewartovým výtahem k popularitě, ale i seriál sám jen díky němu získal ohromnou sledovanost. Marina Sirtis, která v seriálu hrála poradkyni Troi, několikrát řekla, že úspěch seriálu má na svědomí minimálně z padesáti procent právě Stewart. Ale vše mohlo být jinak, pokud by se Stewart nenechal přemluvit aspoň k natočení první série. Star Trek mohl být mrtvým seriálem a Stewart by hrál dál své divadelní role v Shakespearovských hrách.

Další články

Zavří­t reklamu