Roztomilí nácičci? | zdroj: internet


Igráčci jsou out, dejte dětem raději nácíčky

Polský výrobce hraček i přes veřejnou kritiku odmítá přestat prodávat hračky s nacistickou tématikou. Němečtí vojáčci se svými autíčky a tančíky z druhé světové války, určení pro nejmenší děti, jsou podle ředitele společnosti nejen roztomilí, ale také pouční.

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2014 | 01:17

Kontroverzní hračky

Na firmu Cobi Toys z Polska se snesla kritika, že jejich hračky plné roztomilých nacistických vojáčků a tanků rozhodně nepatří do rukou dětem. Pro upřesnění, nejde o žádné plastikové modely pro sběratele, ale hračky pro malé děti, silně připomínající postavičky z Lega. Jenže ředitel společnosti Robert Podles se brání: „Věříme, že skrze tyto zábavné hračky se děti mohou také poučit něco o naší historii. Celá historie Evropy je nasáklá nacismem, nemůžeme před tím utíkat.“

Do boje, děti

Je nutno dodat, že kritizovaný výrobce nevyrábí jen německé vojáčky, ale také sovětské, britské a americké.  Jenže i tak švédský obchod Gekas ve městě Ullared už přestal tyto hračky nabízet. „Není to něco, co bychom chtěli propagovat a nabízet,“ vysvětlil ředitel obchodu Boris Lennerhov.

Něco pěkného pod stromeček?

Čas od času se podobná záležitost objeví například i v oděvním průmyslu. Španělský prodejce oblečení Mango musel stáhnout z prodeje tričko se symbolem malých blesků, protože lidem připomínal znak SS. Řetězec Zara zase stáhnul policejní bundy, protože prý připomínaly uniformy nacistů v koncentračních táborech.

Německý tank

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 12. 2014 | 01:17

Zavří­t reklamu