válkaČeskoslovenskoobjevy

Igráčci jsou out, dejte dětem raději nácíčky

Igráčci jsou out, dejte dětem raději nácíčky

Polský výrobce hraček i přes veřejnou kritiku odmítá přestat prodávat hračky s nacistickou tématikou. Němečtí vojáčci se svými autíčky a tančíky z druhé světové války, určení pro nejmenší děti, jsou podle ředitele společnosti nejen roztomilí, ale také pouční.

Tomáš Chalupa 14. prosince 2014
Kontroverzní hračky

Kontroverzní hračky

Na firmu Cobi Toys z Polska se snesla kritika, že jejich hračky plné roztomilých nacistických vojáčků a tanků rozhodně nepatří do rukou dětem. Pro upřesnění, nejde o žádné plastikové modely pro sběratele, ale hračky pro malé děti, silně připomínající postavičky z Lega. Jenže ředitel společnosti Robert Podles se brání: „Věříme, že skrze tyto zábavné hračky se děti mohou také poučit něco o naší historii. Celá historie Evropy je nasáklá nacismem, nemůžeme před tím utíkat.“

Do boje, děti

Do boje, děti

Je nutno dodat, že kritizovaný výrobce nevyrábí jen německé vojáčky, ale také sovětské, britské a americké. Jenže i tak švédský obchod Gekas ve městě Ullared už přestal tyto hračky nabízet. „Není to něco, co bychom chtěli propagovat a nabízet,“ vysvětlil ředitel obchodu Boris Lennerhov.

Něco pěkného pod stromeček?

Něco pěkného pod stromeček?

Čas od času se podobná záležitost objeví například i v oděvním průmyslu. Španělský prodejce oblečení Mango musel stáhnout z prodeje tričko se symbolem malých blesků, protože lidem připomínal znak SS. Řetězec Zara zase stáhnul policejní bundy, protože prý připomínaly uniformy nacistů v koncentračních táborech.

Německý tank

Německý tank

Další články

Zavří­t reklamu